Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 600 ezer Ft megtakaritas...

600 ezer Ft megtakaritas milyennek szamit egy atlag magyar csalad eseteben?

Figyelt kérdés
Sajat haz nincs, igaz hitel sem (alberlet), tartozas nincs.
2015. jún. 14. 20:58
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
46%
Kedves utolsó, ezt átgondoltad? Mi ugyan ketten vagyunk albérletben a párommal, gyerek még nincs, de mi ebből kényelmesen kijönnénk 5-6 hónapig. És ebben kaja, lakás egyéb benne lenne. Egyáltalán tudod te, mi az a fizetés? Most ennyi megtakarítás olyan épp belefér kategória. Ha gyerek van, az úgy már neccesebb.
2015. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Én örülnék, ha lenne ennyi. Ez tényleg attól függ, hogy mekkora fizuból raktátok össze 5 év alatt. Nekünk sajnos gyakorlatilag kp szinte nincs is. Lakástakarékra és biztosításra fizetünk havi 35.000-et, ha ezeket felmondanánk, akkor lenne kb. ennyink, de akkor nyilván nem érte volna meg ennyit fizetni. Jelenleg nekünk kb. 50-60.000 Ft kp van, de mindig, minden hónapban van valami, amiért hozzá kell nyúlni. Havi 20.000 Ft megtakarítással már elégedett lennék.
2015. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
48%

Márpedig sokaknak KELL az autó... Nekünk is, csak mivel most durván nem telik semmire, csak akkor használjuk, ha muszáj. Igaz, ez máskor is így van :)

A fotóscuccot én írtam. Igen, luxus, de tudod, ha sok évig laksz másoknál bérelve egy csepp helyet és csak dolgozol és kirándulsz és van azért egy tisztességes fizetésed, akkor hadd legyen már 1-2 hobbid, hogy bírd a strapát... Általában félretettem havi 80-100 ezret, de egy picit azért éltem is a munka-alvás mellett. Elég hangyányit, többet kellett volna.

Ha nem jut rá, nyilván nem költök luxusra. Néha egy motorozás speciel nem luxus, kell, hogy életben maradjak. De ha nincs pénz, akkor nagyon ritkán, nagyon pici kör... De az nagyon jó lelkileg.

2015. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#31:


Ne mondd már, hogy ketten albérletben kényelmesen kijöttök 100 ezerből 1 hónapban? Ugye viccelsz?

Csak a kaja 1 főre 30 ezer.

Nekem az albi + rezsi 90 ezer volt.

2015. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
#34 de ők nem a Rózsadombon élnek mint te, ahol aranyárba mérik a lakás nm2-ét.
2015. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 33-as! Nincs harag, te döntesz a preferenciák felől. Ha havi 80 ezret félreteszel, akkor azért szerintem is belefér néha egy fotóscucc vagy motoros buli (csak tudd, hogy mit miért teszel.. és a havi 80ból fussa egyszer egy saját lakásra is).


31-esnak meg gratula, hogy kijön 100 ezerből egy család egy bérelt lakásban (szerintem ebből kb a bérleti díj+ rezsi jönne ki, nemhogy még 4 ember ellátása).


És bocsánat, ha megbántottam valakit azzal, hogy szerintem ez még nem egy biztonságos szint a megtakarításban. Jó, hogy van, jó, hogy legalább ennyi, de még nem a hátradőlős kategória. És igen, tudom, hogy sokaknak ennyi sincs.


És akik azzal példálóznak, hogy Magyarországon ennél többet nem lehet, azoknak igazuk van, meg nem is.


Vannak olyan nálunk szegényebb, de eltérő kultúrájú országok (elsősorban délkelet-ázsiaiakra gondolok), ahol sokkal többeknek van megtakarítása (pedig kevesebbet is keresnek és a fizetésük vásárlóértéke sem ér ennyit).

Ellenben Nyugat-Európában vagy az Egyesült Államokban (ahol sokkal többet is keresnek meg a fizetések vásárlóértéke is magasabb) sem sokkal nagyobb a megtakarítási kedv (ott is a lakosság 60-65%-ának semmi megtakarítása sincs, él máról-holnapra, sokszor messze eladósodva).

2015. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
31-es vagyok. 90-ből jövünk ki havi szinten.
2015. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Hozzáteszem, 45 az albérlet rezsivel együtt.
2015. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
30 kaja? 20-ból kijön egy havi tömegnövelő étrendem, ami egészséges :DD
2015. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!