Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 000 000 Ft-hoz jutottam...

1 000 000 Ft-hoz jutottam hozzá nemrég. Elköltés helyett, inkább befektetném. De semmi ötletem, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 21:33
1 2
 1/14 Küszöbmajom válasza:

Nézz körül a kiszamolo.hu oldalon, én is azt olvasom.

Az összeg elég alacsony, ezért valószínűleg az állampapír lesz a nyerő, a jokamat.hu-n elég jól összeszedték melyik mennyit hoz.

2015. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tanulj belőle valamit.
2015. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én személy szerint az állampapírt biztosan nem javasolnám, első körben egy devizaszámlát akartam mondani, de az hosszú távon jó az árfolyamkockázat miatt. Én egyébként azt használom. (az árfolyamkockázat miatt... :) Most meg nem mondom hogy mennyi a kamata (GBP) de jobb mint a lekötött forint betété.. :
2015. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Vásároljál rajta kínai jüant annak úgy is évről évre több az értéke.
2015. aug. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Vásároljál rajta kínai jüant annak úgy is évről évre több az értéke."


Hazugság :-)


[link]

2015. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Hazugság :-)"


Ne a 80 éveket nézzed 2012-ig. Nem hazugság pár évtizeden belül kína átveszi a vezető pozíciót a világban ha megnézed a az elmúlt éveket akkor láthatod, hogy folyamatosan emelkedik a jüan árfolyama. Én látok benne fantáziát ezért fektettem jüanba, közepes illetve hosszú távú befektetésként kiváló lehetőség. itt megtudod nézni, hogy ki ,hogy van eladósodva.

[link]

Kína feltett szándéka, hogy a jüan bekerüljön a tartalékvaluták közé. Az IMF ötévente ülésezik, és dönt azzal kapcsolatban, hogy mely valuták legyenek benne az SDR (Special Drawing Rights / különleges lehívási jogok) valutakosárban. Ezek azok a pénznemek, amelyek különösen nagy súllyal rendelkeznek a világpiacon, és egyfajta “tartalékvaluta” szerepük van.

Elmúlt évek árfolyama:

[link]


Jelenleg négy valutából áll össze ez a kosár: USD,GBP,EUR,JPY,

Kína a világ első számú aranytermelője, és az aranyimportban is első. Magyarul tonnaszámra vásárolja az aranyat, ráadásul az általa kitermelt arany is ott marad.


A dollár mögött ma már leginkább csak adósság van, nem pedig produktum, erre alapozva próbálják térdre kényszeríteni a jelenlegi vezető valutát. Amennyiben Kína még az októberi IMF döntés előtt megszellőzteti a valós aranytartalékainak mértékét, bizonyíthatja a világnak a jüan alkalmasságát, a valutakosárba kerülésre, egyúttal hangsúlyozhatja a dollár gyengeségét.

2015. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figy!

Az előző hozzászólok baromságot mondanak. Ami túlságosan szem előtt van az nem jó. Tőzsde, banki befektetések offosak, már amikor megveszed akkor duplán le van szedve a saját hasznuk neked meg éppenhogy marad valami. Nem éri meg, ez olyanoknak való igazából akik nem szeretnének befektetni, leteszik a pénzüket és állni hagyják. Ha valóban befektetni szeretnél akkor először is tanulnod kell, tapasztalnod és nem utolsó sorban gondolkodnod. Minél inkább egyedien gondolkodsz annál jobb.


Második lépés a kutatás. Mert mi kell egy jó befektetéshez? Leginkább információ, mert vannak olyan elérhető befektetések, amik most is nekem 30%-ot hoztak másfél hónap alatt, csak ezek nem feltétlenül vannak a képedbe tolva.

És ne intézményesített keretek közt gondolkodj. Egy befektetést csinálhatsz úgy is, hogy bemész egy üzletbe és beszélsz a tulajdonossal. Mondtam egy pédát. De az interneten is tudsz kutatni.

A nagyközönség, aki lusta utánajárni csak azokat a befektetéseket fogja megtalálni, amit direktbe neki szánnak. És hidd el egy kapitalista lehúz minden bőrt amit tud, persze vannak érdek üzletek, érdek társulások, de ezek nem ilyenek.

Ha érdekel a befektetés és vagy vállalkozás indítás akkor üzenetben megtalálsz.


% rátámat ne nézzétek, mert egy időben troll voltam. :D (gyerekkori profil)

2015. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, te idióta bináris/forexes nyomorult :)
2015. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve barátom. Nem találtad el, nem forex meg az ahhoz hasonló befektetésekkel foglalkozom. Én olyan befektetésekről beszélek, amit saját magam keresek meg. Az más kérdés, hogy amiről beszéltem, most pár hónapja bejegyezték a tőzsdén... De ettől függetlenül nem a tőzsdén veszem, mert ott ráteszik a hasznukat.
2015. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, írd már le te titokzatos emberke, mi a tuti befektetésed :D Ja, hogy kamu az is... akkor nem szóltam :D Tonnaszám van ilyen nyomorult a neten, mint te :D
2015. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!