Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankban vagy otthon tároljam...

Bankban vagy otthon tároljam a pénzt? Ti hol tartjátok és miért?

Figyelt kérdés

Eddig biztonságosabbnak éreztem otthon tartani. Nem szeretek banki ügyeket intézni, nemrég a számlámat is megszüntettem. Meg hát a fizumat is kp-ban kapom, szóval nem szívesen rohangálok állandóan betenni a bankba.

Otthon volt egy páncélszekrény a falban, abban egy percig sem aggódtam miatta.

De most elköltözünk, albérlet meg minden, ott nem tudom majd ennyire elzárni a pénzt.


2015. jún. 21. 12:12
 1/8 anonim válasza:
Nekem eddig mindig úgy volt, hogy a fizum a számlámra érkezett, aztán azt le is vettem róla. De most már benn hagyom a nagyját. Egy keveset leveszek, másutt meg bankkártyával fizetek, ha úgy van kedvem.
2015. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden hónapban leveszem a 150-t azt otthon tartom a többi marad a bankban.
2015. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
itthon nem tartok sokat, max 100 ezret, a többit a bankban
2015. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Bankba nem szívesen teszem, mert kivenni legtöbbször már kevesebbet tudok csak a különböző költségek miatt, így egyszerűen nem éri meg.

Leginkább a boltosnál, benzinkúton, ruhaboltban, piacon, áram, víz és netszolgáltatónál tartom. Egyszer-egyszer étteremben esetleg.

Amúgy meg otthon.

2015. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A bankból kivétel valóban költség, de felfoghatod úgy is, hogy ez a biztosítás az ellen, ha otthon nagy összegű KP-t tartasz, és mondjuk betörnek hozzád vagy leég a lakás...


Persze pár tíz ezer forintot nem nagy kunszt otthon tartani, de 1-2 millánál azért már nagyon jutányos az a havi pár száz forint, egy megbízható széf százezernél kezdődik...

2015. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Otthon semmiképp. Kirabolnak vagy kicsalják ha otthon van.
2015. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
most valójában ez egy olyan kérdés, amire csak az otthon-t lehet válaszolni, különben lepontoznak? bocs, akkor otthon
2015. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Párszázezret tartok otthon vésztartaléknak, ilyen 3-400 ezer környékét, a többit pedig a számlámon, onnan is ingyen veszek fel a havi 150 ezren felül is szóval nem nagy dolog pénzhez jutnom.


Számlámból is van főszámla, rendszeri és eseti megtakarítási számlám is. Meg egy hitelkártya elszámolási számlám is.


Összességében kártyával vásárolok mindenhol, mert tisztább, gyorsabb, egyszerűbb, mint a kp, és kevésbé tudnak átverni.

2015. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!