Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet-e egy embert hónapok...

Lehet-e egy embert hónapok óta úgy alkalmazni, hogy egyedül dolgozik emberekkel?

Figyelt kérdés
Na most válalkozó vagyok, egy Apartman házban dolgozok 2és fél éve, a fizetés mindig csúszik, de többnyire nincs. Már 500ezer forint tartozása van a fönökségnek felém, és ez idö alatt már jó pár kolléganöm pont ez miatt ment el. Másfél hónapja teljesen egyedül dolgozom ÉJJEL-NAPPAL amikor már a férjem látja, hogy kivagyok idegileg Ö ugrik be helyettem. Na most mi a teendö? Mit tudok csinálni? Ki felé tudok segítséget kérni?

2015. júl. 6. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Például felmondasz? Az szerintem segítene. Utána munkaügyi bíróság az elmaradt járandóságok rendezésére.
2015. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nincs ki leváltson és Idös beteg embereket nem lehet csakúgy otthagyni..... Pad helyzetben vagyok....
2015. júl. 6. 18:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a 15-ik aki sorba áll a pénzéért. Miliókkal tartozik a fönökség több embernek!
2015. júl. 6. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Vagy dolgozol tovább ingyen, vagy lásd #1.
2015. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem te gondod, hogy mi lesz az idős emberekkel ha kilépsz.

Ezt a gondot majd a főnökség megoldja (vagy sem)

Te eldöntheted. Vagy dolgozol ingyen tovább, és hagyod, hogy továbbra is palimadárnak nézzenek, vagy kilépsz, és peres úton követeled az elmaradt pénzedet.

2015. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg azzal fenyegetnek, ha otthagyom a betegeket és lessz valami az öregekkel Én megyek börtönbe. A fönökség ezzel fenyeget!
2015. júl. 6. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

A fenyegetés egy vicc. Ha te el is hiszed akkor ne haragudj, hogy ezt mondom, de buta ember vagy.

Te alkalmazott vagy. Egy cégnek az alkalmazottja. Nem te kötöttél szerződést az idős emberekkel, hogy gondját viseled hanem a cég. Te csak elvégzed azt a munkát amivel a cég megbízott. Mivel nem fizetnek, így nem vagy köteles ingyen dolgozni nekik, és bármikor felmondhatsz. Indoklásnak én simán oda írnám, hogy

" Elmaradt több havi munkabér miatt felmondok"

Onnantól kezdve te nem vagy már alkalmazott, és neked semmi jogi következménye nem lesz annak, ha bármi történne bármelyik idős emberrel. A felelősség a cég kezében van.

2015. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vállalkozó vagyok
2015. júl. 6. 18:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vállalkozó vagy, akkor pláne felmondhatod a szerződést, sőt még a NAV-ot is megemlítheted nekik, mert ez bizony rejtett munkaviszony, úgy megvágják őket, hogy attól koldulnak.
2015. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!