Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíjpénztári kérdés....

Magánnyugdíjpénztári kérdés. Jól értelmezem a dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megkérnék valakit, hogy világosítson fel, mert nem igazán értem a dolgot. Pályakezdő vagyok, ma megkaptam a munkáltatómtól a februári munkabérjegyzékem. Én úgy tudtam, hogy a magánnyugdíjpénztári alap az a TB nyugdíjjárulék 9.5%-ból 8%. Sajnos februárban nem dolgoztam teljes hónapot és elég karcsú lett a fizu, de ez a dolog szemet szúrt és nem értem. Jöjjenek a számok: bruttó bér: 110.320Ft Levonások: adóelőleg 8718Ft, TB nyugdíjjárulék 9.5% -7448Ft, TB nyugdíjjárulék 1.5% 2831Ft, magánnyugdíjpénztári tagdíj 8% 15. 098Ft, Term. Egbizt. Jár.4% 4413Ft. Pénz. Egbizt. Jár.2% 2206Ft, munkaerőpiaci jár.1.5% 1655Ft Összes levonás = 27.473Ft Itt jön a kérdés, h mi az a 15. 098Ft? Mert ha jól értem a bruttó bérem 9.5%-a 10.480Ft, ebből megy a pénztárba a 8% = 8825Ft a maradék 1.5% meg a TB. Lehetséges, hogy el lett számolva valami? Vagy én nem értelmezem jól a dolgokat? Előre is köszönöm a segítséget!
2010. márc. 4. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az elszámolás azt jelenti, hogy a munkáltatód úgy kezelt, mintha nem lennél mnyp tag, és a tb-alapba utalt, majd ezt korrigálta, ezért szerepel negatív előjellel. Jó az elszámolásod.
2010. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A számítás alapján úgy néz ki, hogy volt egy előző hónapod, ami bruttó 78.400 Ft-ról szólt. Ott vontak neked állami nyugdíjat, magánpénztári helyett. Ebben az elszámolásban korrigálták úgy, hogy levonták a 9,5 % állami nyugdíjból, azért mínusz, és arányosan hozzátették a 8 % magánpénztári tagdíjadhoz, valamint az 1,5 % állami nyugdíjadhoz.

78.400,- Ft 1,5 %-a: 1.176,-

78.400,- Ft 8 %-a: 6.272,-

A kettő együtt 7.448,- Ft. Úgyhogy az elszámolásod jó. Csak átcsoportosítás történt előző havi rossz levonás miatt, a végösszegedet ez nem befolyásolhatja.

2010. márc. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!