Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ma Mo-on milyen...

Szerintetek ma Mo-on milyen élet számít jónak anyagi szempontból?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés ihletett meg.

A ti felfogásotok szerint milyen jövedelem és mi szükséges ahhoz, hogy azt mondhassátok: igen, mi jól élünk.

Vagy ilyet nem is szabad mondani?

Elgondolkoztam, hogy ha az átlag nettó jövedelem 160e Ft (ha jól emlékszem), akkor honnan van szinte mindenkinek több milliós új autója....


2015. júl. 18. 18:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és persze főleg a gyerekesek érdekelnének, azért a kategóriaválasztás :)
2015. júl. 18. 18:15
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon kevés embernek van milliós autója! De azok nem is 160.000.- Ft-ot keresnek.
2015. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
68%
Ezen bizony én is elgondolkoztam már hogy töb gyerek mellet is van a családnak több autója is, mindenki nagyon jól öltözik, nyaralnak, stb... És a boltok is mindig tele vannak vásárlóval, amikor csak kintről nézek befelé. Szerintem jó anyagi helyzetnek több százezer Forint jövedelem szükséges, hogy a kényelmes megélhetés biztosított legyen, és hónap végén se okozon gondot egy bevásárlás, gyógyszertár, stb...
2015. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Mindig egy picit több pénzre lesz szükséged, bármennyit is fogsz keresni :) A jövedelmeddel együtt nőnek az igényeid is.


Mi sokáig egy fizetésből éltünk, elég szűkösen, de azért kijöttünk belőle. Aztán lett a páromnak munkája, szóval kb. dupláját keressük, de nem érzek színvonalemelkedést, és ugyanúgy nincs pénzünk hó végére :D

2015. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Azt a milliós autót sem biztos hogy szalonból vette, vagy épp nem megy el a fizetése fele minden hónapban a törlesztésre.

Amúgy én úgy gondolom, hogy átlagosan élni, nem gazdagon, de azért nem is nélkülözve mindent, hónapról hónapra kijőve olyan netto 200-240 ezer forint körül kilehet jönni, kétgyermekes családot nézve.

2015. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Abban a másik kérdésben az volt, hogy ha valaki nem tud a sajátja mellett még egy lakást megvenni és a nyaralása 600e Ft alatt van, akkor nem is élhet jól...

2015. júl. 18. 18:32
 7/14 A kérdező kommentje:

Felénk szinte minden családnak max. 4-5 éves kocsija van, amik újonnan 6-8 millióba kerülnek és persze van még egy másik is.

Ja, meg rengeteg az olyan család, ahol csak az apuka dolgozik.


Mi is kocsit akarunk most venni, mert a páromé már nagyon öreg, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy miből lehet több milliót összerakni egy autóra, pedig hazai viszonylatban nézve nem keresünk rosszul.

2015. júl. 18. 18:36
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

A költekezés és a vagyoni helyzet nem ugyanaz.

Általában aki jobb vagyoni helyzetben van, az pont amiatt van, mert nem költ ész nélkül.

Én a megtakarításokat nézném, hogy mekkora az a vagyonmennyiség (a kevésbé likvid), ami rendelkezésre áll.


Az autó Magyarországon valamiért státuszszimbólum és mindenkinek KELL, mert másoknak is van. Miközben egy autó fenntartás elég komoly összegeket elvisz havonta. Ha ráadásul hitelre veszik, még drágább havi kiadással jár.


Pénzügyi tanácsadók gyakran belefutnak olyanba, hogy átnézik a caslád költségvetését és kijön, hogy az egyik fél kocsival jár munkába, ahol pont annyit keres, amennyi a kocsi fenntartás. Tehát, ha otthon ülne kocsi nélkül, ugyanitt lennének.

Pénzügyi területen dolgozom, az autók döntő többsége hiteles. Mivel amortizálódó (évről évre veszít az értékéből) jószág, az egyik legrosszabb befektetés.

Hitelre akkor éri meg autót venni, ha vagy erős kényszerhelyzet van (pl. tartósan beteg családtag szállításához muszáj) vagy pedig munkaeszköz. Ez utóbbi igaz a szobafestőre, aki nem tud a cuccaival tömegközlekedni, vagy szállítmányozásra.

2015. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Én azt gondolom, mi jól élünk. Van egy 2szintes tehermentes házunk, van egy régi autónk meg egy újabb,5 éves, igazi családi kocsi. Minden évben külföldön nyaralunk, igaz, nem 5*-os szállodában, de 10-12 napot valamelyik európai országban. Nem gond, ha a gyereknek 40ezer az osztálykirándulása vagy a 6 napos edzőtábora. Nem élünk fényűzően, nem engedünk meg magunknak luxus dolgokat, de én elégedett vagyok. Mondjuk az orvosi egyetemre készülő fiunknak már mondtuk, csak az államilag finanszírozott hely jöhet szóba, tanuljon, szedje össze a pontokat. Ehhez minden segítséget meg is kap. csak Persze, mindig lehetne szebb a ház, jobb az autó, lehetne az is, hogy a nyaralás alatt drágább helyekre ülünk be, de minek? Sokkal többre becsülöm, hogy mindenki egészséges, hogy a gyerekek értelmesek, nyitottak, nem ciki a 19 évesnek sem, hogy velünk nyaral. Azt még nem írtam, hogy 4 iskolás gyerekünk van, meg a 2 felnőtt a férjem első házasságából.
2015. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Én is elégedett vagyok az életünkkel. A beveteleink nagy reszet megtakarítjuk, de így is szépen élünk. Újepítesű családi házunk van, ket autónk az enyemet tavaly csereltuk hitel nelkul van minden es ez szamomra a legfontosabb! Mert ennel is elhetnenk pazarabbul, mint sokan teszik az ismerőseink közül hitelből hát köszi mi nem kerünk belőle. Minden evben nyaralunk egy hosszabb es egy rövidebb szokott lenni 4 es 5 * szallodaban, a kisfiúnk 2 eves lesz es van egy kis lakas neki. Mindenünk meg van es meg is becsüljük magunkat nem hivalkodunk, szeretjük a szepet a jot, de sosem hivalkodunk.
2015. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!