Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ma Mo-on milyen...

Szerintetek ma Mo-on milyen élet számít jónak anyagi szempontból?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés ihletett meg.

A ti felfogásotok szerint milyen jövedelem és mi szükséges ahhoz, hogy azt mondhassátok: igen, mi jól élünk.

Vagy ilyet nem is szabad mondani?

Elgondolkoztam, hogy ha az átlag nettó jövedelem 160e Ft (ha jól emlékszem), akkor honnan van szinte mindenkinek több milliós új autója....


2015. júl. 18. 18:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ahhoz hogy jól tudjon élni valaki, szerintem a kulcs, hogy nem egyedül él.

vagy szülői segítség, vagy a párjával együtt okoskodnak.


de egyedül tehermentes saját ingatlan, autó, vagy a tetejébe gyerek/ek.., hát nehéz elképzelni

2015. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A 9-es és 10-es válaszolótól kérdezném, akik elégedettek az életükkel, hogy ehhez a színvonalhoz, amit írtatok, milyen havi bevétel párosul és hogy a felsorolt vagyontárgyakat (ingatlanok, kocsi stb) valamilyen segítséggel szereztétek vagy teljes egészében a két kezetek munkája?

Bocsi, ha indiszkrét vagyok, csak tényleg érdekel, hogy mégis mennyi az a bevétel nagyjából, aminél az ember legalább elégedett lehet.

2015. júl. 19. 08:54
 13/14 A kérdező kommentje:

8-asnak:

Abban egyetértek veled, hogy sok embernek tényleg csak kényelemből van autója, pedig sokszor még a munkahelyükre bejutni is tovább tart kocsival, mint tömegközlekedéssel. Van metrómegálló közelében lakó és dolgozó ismerősöm, aki simán ücsörög 15 perccel többet a dugóban, mint hogy metróra szálljon és még a parkolásért is fizet.

Viszont, vannak helyzetek, amikor nem éri meg a tömegközlekedés. Mi egy Bp. melletti kisvárosban lakunk, a gyerekek itt járnak iskolába-óvodába, én pedig Bp-en dolgozom, tőlünk 8 km-re, de oda csak céges busz visz. Itt nálunk is csak sárga busz jár, amire a bérlet nekem 20e Ft lenne + az iskolás gyereknek 10e, meg 1 év múlva a kicsinek is 10e.

Szóval 40e Ft-nál tartunk, ami kb. 2,5 tank benzin, vagyis kb. 1700 km-t tudunk belőle elkocsikázni, ráadásul akár 5-en is, csomagokkal!

A busszal 10p, mire a sulihoz érünk, onnan nekem 30p a céges buszra szállni + 20p, mire beérek + persze a várakozások. Vagyis min. 1 óránál tartunk, ami kocsival max. 20 perc.

A bringát kérlek ne írjátok, mert egy 5 km hosszú, forgalmas, de rohadt keskeny út visz be Bp-re, ami konkrétan életveszélyes! A napi szinten 50 km-t tekerő és versenybringázó ismerősöm is csak 1x ment arra, de azt mondta, hogy soha többet!

Nekem ráadásul munkaeszköz is az autó, de szerencsére céges, így az anyagi része nem fáj, de amúgy ha nem lenne, akkor is inkább kocsival járnék, a fentiek miatt.

A páromnak is muszáj az autó, mert saját vállalkozása van és sokszor kell szállítania.

2015. júl. 19. 09:10
 14/14 anonim ***** válasza:
45%

10 es vagyok. A ferjem örökölt fiatalon ingatlant, nekem egy kis lakásom volt saját erőből es egy kocsim amit a volt elettarsam (jaj, de hülyén hangzik) vett nekem. Egy nagyobb ertekű autó volt abból vettem egy kisebbet.

A ferjemmel jó munkahelyünk van es van mellette vallalkozasunk is. Én fiatalon sosem alkudtam meg mindig mentem tovabb tanultam dolgoztam megtettem ami tőlem tellett ezert amikor egyedül eltem nőkent is megalltam a helyem. Lakast autot tartottam fent. Az en csaladom sosem tamogatott semmiben a ferjemet amíg el nem kezdte az önálló életét igen.

2015. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!