Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdőként be kell lépnem...

Pályakezdőként be kell lépnem egy magánnyugdíj pénztárba. Melyiket válasszam, hogy jól járjak? Mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy volt már ilyen kérdés,de pont ugyan ez...melyiket válasszam,mire kell odafigyelni?
2008. szept. 4. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

AXA!

Ha Budapesti vagy, írhatsz privit, van egy nagyon jó pénzügyi tanácsadó ismerősöm, ő elmagyarázza emailben is akár, hogy miért az axa!

2008. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Kötelező a hatékonyságot évente közzétenniük a pénztáraknak.

Itt egy táblázat az elmúlt néhány évről:

[link]


Szvsz tök mindegy melyiket választod, ha erre akarsz hagyatkozni 40 év múlva, simán éhen halsz.

Egyébként a nagyon jó pénzügyi tanácsadó azért ajánlja olyan nagyon az AXA-t, mert jutalékot kap minden skalp után.

2008. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pénzügyi tanácsadó azért ajánlja annyira az AXA-t, mert olyan módon fektet be, ahogyan az országban egyetlen egy sem pénztár sem teszi, talán az opt kezdte már el, de ő méregdrágán...

De ha neked nem számít, hogy 65 évesen 12 milliód lesz csak a 20 helyett, akkor nyugodtan válassz szarabb céget... :P (ez utóbbi a 2. válaszolóra vonatkozott)

2008. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
... egyetlen pénztár sem teszi...
2008. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az OTP-t választottam, mert ebben bízom a legjobban, hogy mire nyugdíjas leszek talán meg is kapom a pénzem! Pár éve alakult "nevesincs" pénztárakban nem bíznék!
2008. szept. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 3. válaszadó: érdemes megnézni a hozamokat. Nem különös, hogy az AXA egyike azon 3 pénztárnak, amelyik infláció alatti hozamot ért el? (Vagyis kevesebbet ér a pénzed, mint amit betettél. Nesze neked 20 milla!)

Forrásom egyébként megint a pszáf.

2. válaszadó

2008. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem is tudom melyik lenne igazán jó. Szokták mondani, hogy a befektetés eredményessége alapján a legjobb megnézni, meg persze hogy te melyikben bízol meg jobban.

Egyébként én nagyon szomorúnak tartom, hogy úgy játszik a bank a pénzünkkel, ami majd a mi nyugdíjunk lesz, bár igaz nem sok, de szóval úgy játszik, hogy nekünk igazán beleszólásunk sincs úgy hogy közben meg kötelező a mnyp választás, belépés.

Persze ha a bank eredményesen fekteti be akkor mi is nyerünk, de mi van ha egyszer nem jön majd össze.

Én mindenképp fogok majd önkéntes nyugdíjpénztárat is nyitni. Muszáj több lábon állni. Mert félek a mnyp-ba befizett összegből nem sokat fogunk mi kapni mire oda kerülünk. Egyre több ilyen oldalt olvasok.

De remélem nem lesz igaza senkinek aki ilyet ír!

2008. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Válaszd azt a bankot, ahol a számládat vezeted. Gondolom éppen azért van ott a számlád, mert megbízol bennük. És nem ártana, ha a kötelező mellett önkéntes nyugdíjpénztárba is belépnél és gyűjtögetnéd a pénzt, mert nyugdíjas korodban olyan szükséged lesz rá, mint korábban soha!
2008. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!