Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi időn belül kell értesít...

Mennyi időn belül kell értesítenie a felszámolóbiztosnak a gyeden lévő kismamát, hogy megszűnt a munkahelye?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 20:38
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, és remélem, az én esetem nem általános, de engem senki se hívott fel. Mikor a gyesem lejárt, próbáltam keresni a céget - akkor tudtam meg, hogy felszámolás alatt van. Azóta (tavaly június óta!) beszéltem/ leveleztem a felszámolóval (ill. több volt, így többel)- és múlt pénteken sikerült megkapnom a kilépő papírjaimat.

A nekem járó pénzt még mindig nem kaptam meg- ha meglesz a cég cégbíróság által kinevezett új felszámolója, akkor megkapom (hetek) - de ez is tavaly nyár óta húzódik :o :o :()

Ha tudod, h felszámolás alatt van a cég, az apehtől meg tudod kérdezni, melyik felszámoló cég intézi. Ott már tudsz beszélni a felszámolóval.

2010. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már a gyed-es papíromat is vele kellett aláírattatnom... Nem mesélem el, hogyan kutattam fel. (még jó, hogy nem tóth gézának hívják.. :-)

Írásban jelezte, hogy ha megszűnik a cég, megszűnik a munkaviszonyom is, de ezt írásban közlik. Szóval, lehet hogy naiv vagyok, most ebben azért bízom, hogy csak szólnak. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy mennyi ideje van rá. (Szeretnénk kistesót, és marhára nem mindegy, hogy oldjuk meg, és hogy csak mennek a hónapok, én fél év után tudom meg, hogy már rég passzív gyeden vagyok, és elesek minden egyéb juttatástól. Számítanék arra, hogy akkor még lehet sakkozni.. )

De köszönöm szépen, nagyon sajnálom, hogy hazánkban ilyen helyzet van, jobb, ha nem is folytatom, mert felrobbanok. Azért remélem neked is sikerül kipréselni a téged megillető anyagiakat is, és sikerül elhelyezkedned!

2010. márc. 8. 21:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!