Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! Ha a házrészemet szeretné...

Üdv! Ha a házrészemet szeretném eladni mi a teendő? Többi lent.

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Édes édesapám halála után örököltem a házrész 1/3-át,anyám a haszonélvező, testvérem és én a 2 tulajdonos. Megromlott családi viszony, beszélőviszonyban sem vagyunk,ám még a házban lakok. Adódott az a lehetőség, hogy a párommal elköltözünk, ám a pénzemre szükség lenne, nyilván.. Nos, 1 évvel ezelőtt az volt testvérem kijelentése,hogy költözzek már el, bármikor kifizet a pénzemből,csak menjek már,ám ez ma már nem így van. Kb 2 hete azt mondta, ha kijelentkezek innen véglegesen, kifizeti, elintéztük átjelentkeztem páromékhoz. Most már így sem hajlandó fizetni. Mi a teendő? Hagyatéki tárgyalás során kapott papírokon szereplek mint tulajdonos. SOS!

2015. aug. 24. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de nem sok jóval kecsegtetnélek. Bármikor eladhatod a házrészedet, csak senki sem fogja megvenni tőled, testvérednek meg ha benne lakik, akkor nem áll érdekében eladnia.
2015. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont az lenne a lényege, hogy a házrészemet eladom neki, tehát teljes mértékben az ő nevén, vagy anyámén lenne.. mindenkinek happy..
2015. aug. 24. 17:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Jah és fel van értékeltetve az ingatlan..
2015. aug. 24. 17:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy van egy ház, aminek te fele részben tulajdonosa vagy, és ott szeretnél élni életed végéig. Te megvennéd a testvéredtől a tulajdonjog másik felét az éppen aktuális felértékelt áron, csak azért hogy papíron kizárólagos tulajdonos lehess?
2015. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megvenném,ha már egyszer 1.; azt mondtam 2.; az volt a céljuk,hogy én innen költözzek el.
2015. aug. 24. 18:00
 6/14 anonim ***** válasza:
De ha jól olvastam, már kiköltöztél, szóval megkapták amit akartak, ráadásul ingyen. Vagy csak átjelentkeztél?
2015. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak átjelentkeztem,mert elméletileg ez volt a feltétele annak,hogy kifizessenek. Gyakorlatban s*gget csinált a szájából..
2015. aug. 24. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ideje lenne jó viszonyt kialakítani a családtagjaiddal.
2015. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy próbáltam velük normális,Homo sapiens sapiens módjára megbeszélni, csak nem hajlandóak,mert ők "ki,ha én nem" módjára élnek,én meg ebben nem vagyok hajlandó egyet érteni.
2015. aug. 24. 18:10
 10/14 anonim ***** válasza:
bíróságon kérni kell a közös tulajdon megszüntetését...bár nem fogsz vele menni semmire, mivel a ház haszonélvezettel terhelt vagyis kb semmit nem ér
2015. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!