Ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés

Sajna akárhogy próbálom, nem marad fenn annyi pénz, hogy látszata legyen.

Amint megérkezik a fizetèsem, kifizetem a rezsit és a lakbért, továbbá a bèrletet és félreteszek x összeget kajára.

Ezután a fizetésem negyede marad meg, valamint plussz 15 ezer Ft.

A fennmaradó negyed megy a megtakarításba, a 15 pedig költöpénz (ruha, kozmetikumok, szükséges kiadások). Ha ebböl még marad fenn hó végére, azt egy borítékba gyüjtöm "extra kiadások" címén. Ebböl veszek el, ha valamire vágyok, ami nem létszükséglet (pl parfüm, ruha soron kívül).

Ruhát, cipöt csak akkor és annyit veszek, ami szükséges.


Van valakinek esetleg egy mèg hatékonyabb módszere?


Káros szenvedélyem nincs, és bulizni sem járok


21l


2015. szept. 2. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ahol meg tudsz még pár forintot fogni az a "ruha, kozmetikumok". Mert ruhát pl. elég nagy árintervallumban lehet találni.
2015. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ruhát csak évszakváltáskor veszek, ha valami épp tönkrement. Vannak 7-8 éves felsöim is, kabát alá jó munkába, ott úgyis egyenruhában dolgozom

Kozmetikumokat is csak akkor veszek, ha elfogy, ez olyan havi 3 ezer Ft lehet (ebben benne van a smink is)

2015. szept. 2. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Rezsin lehet tudsz spórolni. pl férfiasan zuhanyzol, fogmosópoharat használsz, estére kihúzol mindent a konnektorból az órákon és a hűtőn kívül(ezt akár automatikusan is meg lehet oldani konnektoronékt ezer forintért)
2015. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
keresel egy lakótársat pl.
2015. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Többet keresel mint amennyit költesz avagy kevesebbet költesz mint amennyit keresel.


Más módja nincs.

2015. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

"Ha ebböl még marad fenn hó végére, azt egy borítékba gyüjtöm"


Ez a hiba. A félretett pénzt ELŐSZÖR kell elrakni, ami marad, az mehet rezsire stb...

2015. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

15 ezret mire kell mindig extrában elkölteni? Azt írod, hogy évszakváltáskor veszel új dolgokat, mivel ma már itthon a 4 évszak kb. nem is létezik, így első körben ez jóindulattal is 4 alkalmas kiadás egy évben. Nem kell havonta sem mindenféle kozmetikumot, eü cuccot ésatöbbit venni. A helyedben abból a 15 ezerből 5-öt még kapásból az extra megtakarításba tennék és CSAK AKKOR nyúlnék hozzá, ha életbevágóan fontos dologra kell, pl. gyógyszer.

Harmadrészt meg ahoyg írták is, lakótárs.

2015. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi a fizetésed, a kaja, a lakbér és a rezsi általában? Számok nélkül nehéz megítélni, hogy min lehetne még fogni, hol megy el aránytalanul sok pénz. A havi 15 költőpénz lehet sok is, de nem tudni, hogy a fizud és a költségeidnek ez hány %-a. Mennyit teszel félre havonta?
2015. szept. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldható, költözz vissza a szüleidhez, vagy keress albérlő társat.

Én már 30 vagyok, de még mindig anyámnál élek, így max harmadannyiból kijön a lakhatás, mintha bérelnék. Ruhát ritkán veszek és csak olcsón, szórakozni, moziba, étterembe nem járok, így a jelenlegi 170 ezres fizumból átlagban marad kb 90. Sajnos még ez is csak arra elég hogy tőkét gyűjtsek egy sokmilliós lakáshitelhez, mivel időnként vannak nagyobb kiadások, idén pl vettem egy laptopot 200-ért, voltam nyaralni kb 130-ért.

Van egy kolléganőm aki beszólogat mostanában, hogy spúr vagyok, meg ideje lenne elköltöznöm, de nem érdekel. Nem sietek sehova, nem akarok saját családot, alám senki nem fog lakást meg autót tenni. Ő csak szobát tud bérelni, és félre rak kb havi 20 ezret, de valahogy minden fiú barátja gazdag, és mindig meséli, hogy mi mindenre meghívták, meg kifizették neki.

Manapság már elég természetes szülőknél maradni. Van jópár 30 feletti kollégám, akik még szülőknél laknak, meg a volt osztálytársaimnak is legalább a harmada. Persze ha ez neked nem megoldható, akkor más módot kell keresni a spórolásra. Vagy egy gazdag párt találni. :)

2015. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!