Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakinek fiatalo...

Hogyan lehet valakinek fiatalon sok pénze?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal alatt a még középiskolás diákot értem. Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert egyik osztálytársam elég pénzes miközben a szüleinek átlagos munkájuk van. A srácon látszik, hogy van pénze. Márkás ruhák (elég divatos), jó telefonja van, barátnőjére is sokat költ (programok, ajándékok, nyaralás stb.) és elég sok kp-t hord magánál. Ugye ha a szülei pl. bankárok lennének akkor egyértelmű lenne, de a foglalkozásuk alapján, kb átlag vagy kicsit afölött állhatnak. Nem irigykedem csak érdekel, hogy legálisan, hogyan lehet több zsebpénzem. Ja, azt kifelejtettem, hogy a srác nem dolgozik, tehát nem diákmunkából van. Nyilván nem vagyok bunkó, hogy megkérdezzem tőle, hogy honnan van pénze. Szerintetek mi lehet? 17/f

2015. szept. 19. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudod mégis, mennyit keresnek a szülei?
2015. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
nem bunkóság megkérdezni, hogy honnan van pénze. Legfeljebb nem válaszol.
2015. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyszer mondta, hogy mit dolgoznak, abból pedig lehet következtetni. Most nem szeretném leírni a foglalkozásukat, annyi elég, hogy átlagos munkájuk van. Épp ezért volt furcsa, hogy a srácnak meg sok pénze van.
2015. szept. 19. 00:35
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem jellemző rám, hogy ilyen indiszkrét kérdéseket szegezzek az ismerőseimnek.
2015. szept. 19. 00:36
 5/15 tetro ***** válasza:
40%
én középiskolásként jobban kerestem mint édesanyám. mondjuk havi átlagban a minimál bér kétszeresét, ami akkor egy csodának tűnt. igazából adtam-vettem dolgokat, főleg mobilokat, cd-ket másoltam, aztán egy idő után retail cuccokat vettük olcsón és drágán eladtuk... hifi, kenyérsütőgép, minidisc lejátszó... annyira nagy volt az árrés, hogy amikor valamiről kiderült hogy rossz, simán kicseréltük és kidobtuk a rosszat.
2015. szept. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Amikor 19-20 éves voltam ('98-'99) akkor sok fiatal volt benne különböző stikliben.

Határ mellett lakunk, itt akkor is ment az embercsempészet, csak akkor szerbeket, rom

2015. szept. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

..románokat, stb.

Ezek a 20 éves srácok elmentek otthonról reggel 5-kor és hazamentek délelőtt 11-kor 60 ezer ft - al a zsebükben. Ez akkor több volt mint 1 havi fizu

2015. szept. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az nem semmi. Persze azért ez már durván illegális, tehát nem ilyesmire gondoltam. De köszönöm a választ, érdekes történet. Köszönöm a válaszokat, írhattok még!
2015. szept. 19. 01:35
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Az a helyzet, hogy elvakít az irigység. Mégis honnan tudod hogy pontosan mennyit keresnek a szülei és pontosan mennyit költ a srác? Sehonnan. Csak beleképzeled.


"elég sok kp-t hord magánál" Minden nap belenézel a zsebébe?! :)


Vagy a srác _elmondása_ alapján?


Azért csinálja, hogymanipuláljon téged. Azt akarta elérni hogy felnézz rá hogy mennyi pénze van, a kérdésből nekem kiderül hogy sikerült neki.

2015. szept. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem ismerősöm pokerezik, ezért van 18 évesen új 3-as bmw-je.
2015. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!