Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt, hogy képzeli a munkaügyi...

Ezt, hogy képzeli a munkaügyi központ? Lehet valami eljárást indítani ellenük?

Figyelt kérdés
A tesóm kapott egy állásajánlatot. Elment megnézni és kiderült, hogy takarító, portás és más egyéb feladatokat kellene ellátni 8 órában bruttó 75 ezer forintért. Ez most vicc? A minimálbér 105 ezer forint, ez közmunka lehet sztem de még így is pofátlanság. A lényeg nem fogadta el erre kitörölték. Ez szabályos eljárás?
2015. okt. 1. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
A közmunkás minimálbér márpedig ennyi. Lehet keresni mást, ha nem felel meg, majd más elvállalja.
2015. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

A bruttót hirdetik, a nettót kapják az emberek, azaz állambácsi még levesz belőle.

Manapság a 75 még egész jó, valaki ennyit se kap, a semminél meg mindenképp jobb. A portások, takarítók valahol ennél is kevesebbet kapnak, ha ilyen állásokra jelentkezik, ne is várjon el többet.

2015. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Miért, mit gondolt mennyit fog keresni, ha ilyen munkát talál csak?


Milyen végzettésge van, milyen nyelven beszél?

2015. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Hány évesek vagytok? Nem sok elképzelésetek lehet a világról...

Kb. ha eljárást akartok indítani az első aki szembe fog röhögni az a rendőrségen az irodista lesz aki felveszi a panaszt, mert ő se kap ennél több fizetést.

2015. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megkérnék mindenkit, hogy a kérdésemre válaszoljon. A testvérem végzettsége nem ide tartozik. Mellékesen úgy gondolom, hogy még 8 általánossal se lenne megengedhető, hogy valaki teljes munkaidővel 45-50 ezreket vigyen haza. Egyszerűen megalázó.Szóval a kérdés még egyszer.

Lehet a törlés ellen fellebbezni?

Ha nem mikor regisztrálhat újra?

2015. okt. 1. 11:57
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez teljesen törvényes.


Itt mindenre választ kapsz:


[link]


Tehát eljárást indítani felesleges, esélytelen, hogy nyerjetek.

2015. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy én ismerek takarítókat, anno magam is foglalkoztattam őket a vállalkozásomba. Ebben a munkakörben 100-120 nettót meg lehetett keresni, és sokszor még 6 órát se dolgoztak nem, hogy 8-at. Persze én is találtam volna olcsóbb munkaerőt,csak nem akartam egy szemét haszonleső alakká válni.
2015. okt. 1. 12:07
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem vicc, ez van. Ez nincs még 400 Ft-os órabér sem. Ha elmegy biztonsági őrnek (előtte tanfolyam és vizsga több mint 50.000,- Ft) akkor kaphat 450-650 Ft-os órabért. Igaz, az utóbbiért lehet 24-24-ezni is néha meg hajnalban kelni és másnap reggelre hazaérni, nem aludni vagy ha igen akkor egy székben és nem lesz élete. Sokan örülnének, ha annyi jutna amit a tesódnak ajánlottak. Ha ez kevés, akkor lehet tovább lépni, de ha eddig magától nem talált jobbat akkor nem érthető miért utasította vissza?
2015. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha jól értesültem két hónapig nem lehet újra regisztrálni.
2015. okt. 1. 12:09
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Igen, Magyarországon megalázóak a fizetések.

Kezdő orvosként se kapna többet 100-150 ezernél, a közmunkások pedig tényleg viccesen keveset kapnak. Keressen külföldön munkát, itt ilyen siralmasak a bérek.

Benne van a cikkben is: "A szakképesítést és középfokú iskolai végzettséget nem igénylő munkákért havonta nettó 43-47 ezer forintot, a képzettséget igénylő munkákért 56-60 ezer forintot lehet kapni".

A felajánlott összeg nettója kb. 50ezer, tehát a törvény szerint teljesen rendben van.

Fellebbezni lehet, de nekik van igazuk tehát felesleges.

Azzal, hogy nem fogadta el az általuk megajánlott munkát nem működött együtt velük, megszegte a szabályaikat, így törölhették.

2015. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!