Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy nagyon érdekes...

Kaptam egy nagyon érdekes e-mail, hogy nyertem. Szerintetek kamu? Kapott még valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Egy olyan e-mailt kaptam, hogy kisorsoltak az euro jackpoton valami külön díjat, amit én nyertem meg.

750.000 eurót.

Nos, az e-mail nem tűnik egyáltalán hitelesnek, sőt, nem jól van magyarra fordítva a szöveg.


Ez azért ennyire furcsa nekem, mert a fizetett e-mailemre jött, ami sehol nincs bejegyezve, sehol nincs megadva. 2 oldalra regisztráltam eddig vele, az egyik a pokerstasrs, a másik a szerencsejáték zrt.


A másik furcsaság, hogy minden héten nagy összegért játszok euro jackpotot, és nagy nyeremény esetén emailen és telefonon is értesítenek online lottó esetén!


Illetve beírtam a google-be az email egyes tartalmát, de nem adott ki találatot, mint a többi csalásos esetnél, amik közismertek már neten.


Bemásolom a teljes e-mailt ide:


Gratulációkat, nyertél € 750,000.00 az Euro Millions havi sorsolás végzett 2015. szeptember Londonban.


töltse ki az alábbi űrlapot a díjat állítást.


1. Teljes név

2. Cím

3. szex

4. Kor

5. foglalkozás

6. Telefon


Robert Avtandiltayn

Online Koordinátor


Viszont nem kérnes semmi adatot, amivel be lehetne csapni embereket. Akkor miért van értelme ilyeneket küldeni?

(És egyébként nem Londonban húzzák az euro jackpotot)


2015. okt. 13. 12:17
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igen, ez kamu. Úgy egy hete csatlakoztál az internet világához?
2015. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erről a címről jött:

notification@euro-millones.net

2015. okt. 13. 12:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Már legalább 6/8 hónapos ez az email címem. Eddig ez az első váratlan levelem
2015. okt. 13. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Körülbelül havonta nyerek többszázezer eurót.
2015. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi adat is elég ahhoz hogy eladják és mondjuk reklámanyagokat kapj.

Ha válaszolsz nekik már megtudják, hogy ez egy működő, használatban levő e-mail, ráadásul olyan emberé aki vevő lehet a spam-ekre, szóval még több jön majd.

2015. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen, nyertél.
2015. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok én is kaptam szerdán ijen levelet hogy nyertem az ABN AMBRO BANKTÓL ,LONDONBAN 650.000,00 eurot, de töllem kérték,hogy utaljak át 340 eurot ,hogy a pénz át utalják,de nem utaltam mert nem tudom mitt tegyek,mert a bank valós meg néztem a netten,
2016. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!