Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartotok otthon nagyobb...

Tartotok otthon nagyobb mennyiségű készpénzt?

Figyelt kérdés

Nem szoktatok félni emiatt?

Nekem van itthon párszázezer, a többi mind a bankszámlámon van, de ami itthon van az egyrészt a tanfolyam pénzem, amit folyamatosan fizetek, ezért egyben vettem meg, meg van egy jelentős összeg perselyben, mert gyűjtök. (Ne 100-asokra gondoljatok, nem aprót gyűjtök, hanem 20 ezreseket)

És sokszor félek, hogy ez mennyire biztonságos?

Betörőktől nem félek, mert kb 3 rács van az ajtókon kívül, szóval aki ide bejut az már meg is érdemli azt mondom, de pl egy lakástűz?

Vagy én vagyok paranoiás?

Bankba nem akarok rakni, mivel folyamatosan rakok hozzá, nem akarok állandóan befizetgetni a bankszámlámra


2015. okt. 20. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

1-1,5 millió van itthon kpban.


Betörőktől nem félek, széfbe van rakva ami falba van építve.


Ha meg leég a ház akkor nem az a pénz lesz a legnagyobb gondom...

2015. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem tartok, bár nekem nincs is olyan bevételem, amit kpban kapok, annak meg semmi értelme, hogy bankból kivegyem, és elhelyezzem otthon.
2015. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Kis egér is meglátogathatja a papír pénzedet és képes elrágcsálni.Fogj egy befőttes üveget, tetővel a pénzednek.
2015. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nincs nagyobb mennyiségű pénzem, szóval nincs mit itthon tartani.


Fizumat megkapom, befizetem a lakbért+rezsit, veszek magamnak kaját, és marad jó esetben 5-10e Ft-om a hónapra.


Ha ide betéved egy betörő, akkor sírva fakad és ő fizet nekem, mert ilyen sz@r körülmények között élek. Amúgy sincs mit elvinni.

2015. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

A tehetősebbek általában megtakarításaik 7%-át tartják készpénzben.


Kérdezheted itt az "átlagembert", de azzal nem leszel előrébb (mert jön pár válaszadó, akinek még megtakarítása sincs, írni fog olyan, akinek sokkal több pénze van mint neked, stb - ezekkel az információkkal nem mész sokra).


Egy cikkben olvastam, hogy biztosítási szakembereknél néha rákérdeznek, hogy az otthon tartott néhány tízmillió Ft készpénzre vonatkozik-e a biztosítás - na erre varrjál gombot.


Pl én elmondhatom, hogy igen, tartok otthon kp-t (nagyságrendileg jóval többet, mint ami neked van). Igen, van kockázata, de szerintem a banknak is (persze más típusú a kockázata, de van).


Itt egy cikk a forgalomban lévő készpénzmennyiségről:


[link]


"Az MNB szerint májusban átlagosan a 3904 milliárd forintra emelkedett a forgalomban lévő készpénz mennyisége"


Tehát fejenként kb 390 ezer forint készpénze van az embernek (4 tagú családnál 1.6 millió - persze ebbe a tárcákban lévő pénz is benne van és biztos a legtöbb embernek ennél jóval kevesebb van, páraknak meg jóval több).

2015. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 600 ezernyi KP van itthon plusz az a pártízezer, amit a tárcámban hordok.


Nem igazán félek itthon tartani, van kamera, amin látszik, ha valaki bejön hozzánk. Lakástűz nem lenne nagy öröm, de annak nem túl nagy a valószínűsége. Egerünk nincs.

2015. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol laktok (cím), és hol tartjátok a pénzeteket? Milyen biztonsági berendezésetek van? :)
2015. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!