Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy olyan helyen dolgozik...

Ha egy olyan helyen dolgozik az ember, ahol a magyarországi átlag árszínvonal felett futnak a termékek (pl turistaközpontban egy söröző) akkor ott a munkás is sokkal több fizetést kap, hiszen pl. a 600-700 forintos sörárból ki lehet termelni többet?

Figyelt kérdés
Tehát pl az ilyen helyeken a mosogatófiú is kap 1000 forintot óránként nettó? Vagy a főnök bácsi zsebre rakja az extraprofitot?
2015. okt. 27. 13:48
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Mert az alja vagy. Nincs benne törekvés, hogy fejlődj, de a semmiért elvársz dolgokat. Ez az alja.
2015. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

a munka miért semmi te közgazdász? :D


tudod milyen kemény pl egy mekis műszak?

2015. okt. 27. 17:38
 33/44 anonim ***** válasza:
Tudom, dolgoztam.
2015. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Csak én továbbléptem, mert jobb életet akartam maganak és csak diákmunkának volt jó.
2015. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Séf fiú, nem tudom, írták-e már, de ha nem, pótlom: nincs olyan közgazdasági fogalom, hogy extraprofit.

Profit van, vagyis nyereség.

Várj, Feri, megint egy egységsugarú kommunistának magyarázod, hogyan működik a piacgazdaság...

2015. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Nézzük meg hány % a bérköltség a kiskocsmában x helyen meg y helyen.


Ha az egyik helyen jóval kisebb a bérköltség (bármi miatt) akkor ott bizony extra profit van.

2015. okt. 27. 18:29
 37/44 TamásTóth ***** válasza:

Nem, az adott pub "fekete" nyeresége havi 200 "papíron 0 körül vannak tudod :D


Extra profit nem létezik. Egy vállalkozás azért jön létre, hogy profitot termeljen. Ha többet tud termelni, akkor jövedelmezőbb ---> jobb a vállalkozás.


Egy cég a profit termelésért jön létre és nem a munkásokért. Csúnyán és egyszerűsítve fogalmazva a cég felhasznál különböző forrásokat (saját tőke, idegen tőke) és eszközöket (helyiség, kocsi, sütő, emberek), azért hogy árbevételt generáljon, amiből minden költséget levonva (idegen tőke költsége, bérköltség, anyagköltség stb) profitot termeljen a Saját tőke birtokosának.


Mint már sokszor elmagyarázták neked (én is és mások is) azért kap többet egy külföldi munkás mint itt, mert az ország ÖSSZ termelékenysége magasabb. Tehát, ha van egy német autógyár, aki nagyon jól fizeti az alkalmazottait, akkor azoknak több pénze lesz és így a fodrász is több pénzt kérhet el tőle. (Nyilván ez csak akkor működik, ha a termelékenység országos szinten magasabb és ezáltal az adott iparágakban dolgozók bérszínvonala is magasabb) És ezért nem számít, hogy egy fodrász ugyanazt csinálja itt, mint Nyugaton, mert nyugaton a nagyobb ÖSSZ termelékenységből nagyobb rész jut nekik is. Természetesen nem 1 az 1-hez lévő kapcsolat van a kettő között hanem csak korreláció. Tehát nagyban összefügg a termelékenység alakulása a bérszínvonallal.


[link]


[link]


Nem meglepő, hogy az látható a két linkből, hogy ugyanazokban az országokban magas az átlag fizetés, ahol az egy főre jutó GDP is magas. (Kivételek persze lehetnek)

2015. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

De miért magasabb Németországban a termelékenység? :D


Nálunk is van olyan infrastruktúra, nálunk se hülyébb a szakmnukás meg a mérnök.


És pl Dániában miért még több a bér mint pl Németországban? Ott még ügyesebbek a dolgozók?

2015. okt. 27. 19:08
 39/44 anonim ***** válasza:
Senki sem fogja tudni neked két mondatban leírni. Ha érdekelne, már rég elolvastad volna, hogy egyáltalán mi az a GDP és hogyan számolják és rájöttél volna, hogy nem csak azon múlik a fizetésed, hogy aznap hány hamburgert raktál össze vagy a "főnök úr" mennyit tesz zsebre.
2015. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Elvileg itt vannak közgazdászok. Tudom mi az a gdp. AZ a megtermelt "jószagot" jelenti gyakorlatilag. A termékeket.


Az igazi kérdés azonban az hogy Németországban miért négyszer akkora az egy főre jutó GDP mint pl nálunk mikor infrastruktúrában meg szellemileg is vagyunk ott ahol ők.


Tehát?

2015. okt. 27. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!