Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti szoktad sajnálni a gyorsétt...

Ti szoktad sajnálni a gyorséttermi dolgozókat hogy milyen kevés pénzből kell megélniük?

Figyelt kérdés
Ha nem szoktad sajnálni, miért eszed olyan jóízűen a sajtburgert?
2015. nov. 26. 18:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Mi nem szoktam.
2015. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
És azért eszem jóízűen MERT KIFIZETTEM.
2015. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Csakhogy a gyorséttermi dolgozó az órabéréből kb 2 sajtburgert tud venni és kifújt!


Nyugati országokban meg 6-7-8 darabot.


Elképesztő nálunk a dolgozói szegénység.

2015. nov. 26. 18:45
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

álljunk már meg, ha ennyit tud venni, arról én tehetek?

akkor én ne vásároljak ott? mert ha én és még a többiek is így állnánk hozzá, akkor csökkenne a vásárlók száma, először létszámleépítés lenne, és az általad sajnált dolgozó munkanélküli lenne. a 22 ezres segély még rosszabb, mint a 80 ezres munkabér.

ha meg továbbra sem mennénk be vásárolni, akkor csődbe menne az üzlet, és mindenki utcára kerülne. az jobb lenne?

vagy úgy gondolod, hogy menjek be, fizessem ki, és ne essen jól? hát hülye lennék olyat megvenni, amit rossz érzéssel eszek meg.

amúgy meg nem, nem sajnálom. én a keleti országrészben élek, ami köztudott, hogy a béka segge alatt van. ilyen helyre a diákok mennek sokszor. ha meg kevés a pénz, nem ez az egyetlen lehetőség. és nyilván nem kis eldugott falvakról beszélünk, mert ott nincsenek jelen ezek a gyorsétteremláncok. az meg a legnagyobb kamu, hogy nincs munkahely. a gyárakban folyamatos felvétel van. bővülnek, új csarnokokat építenek az ipari parkok, kell az ember. csak nagyon sok embernek büdös a 3 műszakos munka. pedig ott még műszakpótlék is van. és mindjárt nem 2 sajtburger telne ki az órabéredből.

egy haverom otthagyta a fekete melót, elment műszakolni egy gyárba. addig olyan 70 ezret kapott zsebbe, vidéki bérletet sem állták. itt most majdnem 2x annyit kap, pedig nincs végzettsége, és kap mellé cafeteriát meg bérlettámogatást, szóval aki akar dolgozni, az tud is.

2015. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Gondolom nem tett semmit azért, hogy feljebb jusson, én igen. Nem érdekel, hogy hány hamburgert tud megvenni.
2015. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha senki nem vásárol ott, akkor meg kirúgják, mert nincs forgalom, nem is kell annyi dolgozó.


Erről ennyit.

2015. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem szoktam sajnálni, egyetemista koromban én még ennél is kellemetlenebb melókat végeztem, hogy tudjam fizetni a lakbért, tudjak kaját venni. Amikor nem melóztam, bulizás helyett tanultam, ezért van most pénzem gyorsétteremben kajálni amikor jól esik. Az ott dolgozókról feltételezem, hogy vagy hozzám hasonló emberek, akik ideiglenesen vannak ott és sokra fogják vinni, vagy buták, mint a föld, és soha nem fognak jobban keresni, nem is érdemlik meg.
2015. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Na, visszatért "Séf fiú" a huszadik új regisztrációjával, hogy megkérdezze megint azt, amit minden 2. nap meg szokott kérdezni...


De azért megint válaszolok én is:


1. Nem zavar. A gyorséttermi munkák jellemzően ideiglenes melónak számítanak az emberek 99%-ánál. Nem onnan terveznek nyugdíjba menni, hanem addig csinálják, amíg tanulnak mellette vagy pedig nem találnak olyan állást, amiben nagyobb a perspektíva. Az sokkal inkább zavar, hogy pl. a mentősöknek alacsony a fizetése.


2. Mint a többiek is írták, miért nekem kell rosszul éreznem magam azért, mert más (ez esetben jellemzően önhibájából) rosszul él? Ha a "rossz érzés" miatt nem vásárolok ilyen helyen, akkor a cég lehúzza a rolót, és az alulfizetett dolgozóból munkanélküli lesz. 2000 Ft-ot pedig nem fogok kiadni egy hamburgerért csak azért, hogy az "életművészek" is olyan életszínvonalon éljenek, mint pl. egy középiskolai tanár vagy 3 műszakban dolgozó melós...


3. Nyugaton nemcsak a mekis fiú, hanem gyakorlatilag mindenki az itteni bér 3-5x-ét kapja. Mindenkinek mérlegelni kell, hogy a több fizetés megéri-e neki a kinti melóval járó fáradalmakat, többlet energiát (nyelvtanulás stb.), család/barátok hátrahagyását. Ha igen, akkor menjen Isten hírével és élvezze az EU vívmányát. Ha pedig nem éri meg neki (mert pl. lusta nyelvet tanulni, vagy nincs piacképes tudása), akkor ne picsogjon, hogy Magyarországon kell maradnia, mert mint fentebb írtam, a határok mindenki előtt nyitva állnak.

2015. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Szóval titeket nem zavar hogy Budapesten hó végén már az éhségtől szédelgő mekis fiú szolgál ki, mivel nincs pénze már hó végén az alacsony bére miatt?


Istenem...ezt a morális válságot...

2015. nov. 26. 19:24
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

mert téged mindenki más minden típusú problémája érdekel és zavar? bele is őrülnél.

egy idegen sorsa nem az én kezemben van, mit tehetnék? adakozzak? én is megdolgozom a pénzért.

keressen mást, mint írtam, lehet menni gyárakba is.

ha mindenki problémáját a nyakamba venném, én rokkannék bele.

ennek a fiúnak (neked?) nincsenek barátai, családja? miért várod el, hogy mindenki legyen vele szemben adakozó?

nekem ki adakozott, mikor rászorultam? senki. én oldottam meg.

te segítesz MINDEN idegenen, akin látod az utcán, hogy éhes? vagy elmész mellette???? mert ha elmész, és nem adsz minden egyes éhezőnek ételt vagy pénzt, akkor egy nagy morális nulla vagy, ugye tudod?

2015. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!