Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes még Sopronba költözni...

Érdemes még Sopronba költözni és Ausztriában munkát vállalni (ingázni)?

Figyelt kérdés

Albérletben vagy pedig kisebb lakást vásárolva. Érettségi + bolti eladói végzettségem van, német középfok.

Számolgattam közben, de nem tudom milyen munkára vennének fel, ezért a legalapabb mosogatóival kezdtem a számítást: 900 euró nettó, tegyük fel Bécsben van, asz 160km naponta. Az autóm 6 liter gázolajat eszik + a járulékos költségek, ez legalább 300 EUR havonta. Szóval olyan 5-600 maradna. Lényegében még mindig jobb, mint a magyar fizetések, csak hát nem tudom mennyire lenne fárasztó és mennyire nehéz munkát találni ott, valamint jó lenne valami erősebb fizut adó munkakör, legalább egy kétszázassal.

Akik tapasztaltak vagy informáltak ezen a téren, kérem válaszoljanak.



2015. dec. 3. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Sopronban és a környékbeli településeken olyan magas az ingatlan ár és a bérleti díj is,hogy max.komoly,diplomás állással éri meg. :(


TALÁN,ha csak szobát bérelsz,akkor megéri.

2015. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megéri,de szerintem Mosonmagyaróvárra,Jánossomorjára vagy a környező falukba jobban. Én jelenleg Mosonmagyaróváron élek egy 45m2 lakást bérlek havi 200€-ért. Félórára Nezsiderre járok dolgozni,netto 1200€ keresek pincérként de szerencsére nem kell megszakadni.Elég szépen tudok félretenni is,ami sajnos a magyar keresetből lehetetlen.Ha megy a német akkor nem nehéz munkát találni, bemész egy étterembe,boltba bárhova és elkezdesz kérdezgetni,hogy nincs e szakács,pincér,eladó, stb felvétel.
2015. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács! Ha ingázás lesz mindenképpen, akkor ne Ágfalva felől! A somfalviak is egyre gyakrabban zárják le a határt, hiszen az odavezető út magyar szakasza kritikán aluli. Ha biciklivel vagy, leszedhetnek a kiszökött nagytestű kutyák. Az út valami oknál fogva nyáron, perzselő hőségben is csúszós, a kátyúkat nagy nehezen rendbetették (úgy-ahogy). Maga a település is tele van mattrészeg és drogos fiatalokkal. Nagyon óvatossan vezess, ha mégis arrafelé vezetne az utad! Csoda, hogy nem történt Olaszliszka 2. az óvódából, iskolából kirohangászó gyerekek miatt.


Van Ágfalvának egy másik osztrák szomszédja: Lépesfalva. Oda nem vezet gépjárműveknek út, gyalog vagy biciklivel tudsz ott átugrani Ausztriába. Gyalogtúrázok szoktak néha arra menni, ingázók kevésbé.


De! Ott is sok a szökött kutya, s mivel eldugottabb helyen van, még segíteni sem tudnak rajtad, ha ott neked ugrik egy. A kisebbik rossz a sok kidőlt fa, amely legrosszabb esetben ellehetetleníti a Lépesfalvára való átjutást.



Ajánlom a Kópháza-Deutschkreuz, ill. a Sopron-Kelénpatak átkelőhelyeket, de ha van időd, mehetsz Fertőrákos felől is.

2023. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!