Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek az alapokon spórolni...

Akinek az alapokon spórolni kell, az szegény?

Figyelt kérdés

Ha ruhára, kozmetikumokra, édességre úgy kell számolgatni, és félre kell tenni, mert nem minden fér bele a keretbe.

Ez szegénység vagy átlag?


2016. jan. 6. 18:44
 1/9 Adam_Hack válasza:
42%
Namíbiában milliárdosnak számítana...
2016. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szegény.
2016. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha kozmetikumon, vagy édességen kell spórolni, azért az nem alap szükséglet.

Ha ételen, ruhán, az alapvető tisztálkodási szereken kell spórolni, az igen, szegény.

2016. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy definiálod a szegény fogalmát. Van egy eus "kérdőív", szerintem ez elég jó. Aki 4 kérdésre nemmel válaszol, az szegény.


Tud-e egy 50 ezer Ft-os váratlan kiadást fedezni?

Megengedhet-e magának évi egyhetes üdülést?

Igaz-e, hogy nem kell takarékoskodnia a fűtéssel?

Jut-e kétnaponta húsétel az asztalára?

Igaz-e, hogy még sohasem került hátralékba a hiteltörlesztéssel vagy számlákkal?

Van-e telefonja?

Van-e színes TV-je?

Van-e kocsija?

Van-e mosógépe?



De nyilván mást jelent a szegény nálunk, más egy gazdagabb, és más egy nagyon szegény országban. Globálisan nagyon-nagyon jó helyzetben vagyunk! Én mindig erre gondolok, amikor úgy érzem, hogy kevés, amim van. (Igen, valóban az etióp éhező kisgyerekekre! :D )

2016. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
76%
Szerintem szegény, de sajnos ez kezd az átlag lenni.
2016. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ebben az országban átlagos bár én nem ezt mondanám alapnak
2016. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szegény, igen. Mi sem tudjuk ezeket csak úgy kivágni mellényzsebből, számolgatni, félretenni kell rá, előre nézzük, mi mikor fog elfogyni, és milyen kiadások lesznek a következő hónapban.
2016. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez így önmagában nem jelent semmit. Az édesség minden szempontból luxuscikk, hiszen nem feltétlenül szükséges, a ruha és a kozmetikum meg tág kategória, és nagyon nagy skálát lefed.
2016. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4:

Vicces lista, rám 2 igaz, a TV és az autó, ha vegetáriánus lennék, még a húsételes is igaz lenne, ha emellett mosodába járnék, mert lusta lennék magam, akkor már szegény lennék eszerint, pedig ez a 4 nem anyagi jorlátból fakadna.

2016. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!