Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valakinek tippje, mit...

Van valakinek tippje, mit akarhattak? Történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Ma délután csöngettek, és kopogtattak nálunk. Kinéztem a lesőn, és azt hittem csak skeanhead-ek, házalók (kopaszok voltak bőrkabátba :D). Tűztek be valami papírt az ajtóba, majd elmentek. Később megnéztem mi lehetett az a papír, és annyi volt ráírva, hogy "hívjon föl ezen-és ezen a telefonszámon, BRFK és aláírás, hogy kit keressünk.

Miért kopogtathattak? Nem vagyunk bűnözők, bűnöző rokonaink sincsenek, nincs priuszunk, nem ismerünk maffiózókat, egyszerűen nem értem, hogy mit akarhattak. Felhívtuk a megadott telefonszámot, de az illető nem érhető el, azt mondták területi megfigyelésen van, és talán csak történt valami a környékünkön, és tanúskodni kéne.

Mások is jártak így? Látogatták már meg őket? Nem értem mit akarhattak (jó felfogtam amit a kollégájuk mondott :D de akkor is)

Egyébként meg elég tirpákok voltak, kopogtattak, meg csöngettek vagy 5 percen keresztül, és próbálták kinyitni a bezárt ajtórácsot többször is, erőszakosak voltak, hogy csak na. Azért nem nyitottam ajtót, mert tényleg azt hittem bőrfejűek, és valamit kampányolnak, és aláírást gyűjtenek:D


2010. márc. 26. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hivatalos papír vagy csak egy fecni amire ráírtak valamit?

Mert ha csak egy fecni akkor felejtsd el az egészet. De hivatalos papírt sem úgy kézbesítenek, hogy csak bedobják. Nyugodtan mondhatod azt, hogy te semmiféle értesítést nem kaptál.

2010. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak egy sima, üres A/4-es lap, amire kézzel, tollal ráírta a dolgokat. Egyébként köszönöm a gyors választ:) Akkor ha nem hivatalos, biztos nincs semmi baj, ugye?:)
2010. márc. 26. 18:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán annyit tehetnél,hogy felhívod a rendőrséget,elmondod,mi történt,és megkérdezed,valóban tőlük kerestek-e fel titeket?a rendőrök megfogják érteni a bizalmalmatlanságotokat és így kiderülhet hogy igazi rendőrök kerestek-e titeket és ha igen,miért?
2010. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kérdésben leírtam, hogy felhívtuk a megadott telefonszámot, és azt mondták területi megfigyelésen van, nem érhető el. Később is próbálkoztunk, de akkor azt mondták, hogy 6-kor lejárt a munkaideje. Tehát ez a személy tényleg rendőr.
2010. márc. 26. 18:59
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a cikk nagyon hasznos!Álrendőrök sajnos feltűnnek időnként.

Szerintem jól tetted,hogy nem nyitottál ajtót!

2010. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A tudakozótól azért meg kéne kérdezni, hogy kinek a telefonszáma van a papíron. Azért, mert vki felvette és tudott az illetőről, még nem biztos, hogy rendőr. Szokták ezt csinálni, hogy xy vok a vízművektől, engedjen be. Tessék itt a telefonszám ellenőrizze le. Csak éppen a telefon másik végén egy cimbora ül.
2010. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így van! Ne a megadott számon érdeklődj, hanem a rendőrségen!
2010. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, meg is néztem a BRFK honlapját, és valóban ugyanaz a telefonszám van megadva, amit a muksó a papírra írt, utánaérdeklődtünk, és tényleg igazi rendőr, csak este 6-kor lejárt a szolgálati ideje.
2010. márc. 26. 19:21
 9/14 A kérdező kommentje:
És így ma már nem tudjuk elérni.
2010. márc. 26. 19:21
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Anya járt már így.

Pont úgy volt, ahogy neked. Mint kiderült, valamelyik szomszéd iránt érdeklődtek, mit tud róla.

Újra kijöttek, anyu beengedte őket, ittak egy kávét, beszélgettek vagy 2 órát, és ennyi. Sajnos sok mindent nem tudott a paliról. Anyu elég beszédes ember, nagyon tud karattyolni. :)

(Egyébként az egyik rendőr azóta már egyszer elintézett nekik egy gyorshajtást, azóta is jóban vannak.)

Jó fejek voltak, bár a külsejük alapján meg nem mondta volna senki, hogy rendőrök.

2010. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!