Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen család...

Szerintetek milyen család számít manapság gazdagnak?

Figyelt kérdés
Kire mondod azt, hogy jómódú, gazdag? Ki az, aki átlagos?
2016. jan. 27. 22:38
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
Iphone 6s az újszülött zsebében is
2016. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
39%

😄egy telefontol nem lesz senki gazdag. Nekem aznap lett iphone 6s-em, hogy kijott (nem direkt, nem is tudtam, hogy aznap jottt ki, csak pont elromlott a telefonom, ugyhogy mentem ujat venni), de nem mondanam magunkra, hogy gazdagok vagyunk.

Gazdagok azok, akiknel milliok vannak, stb de egy telefontol onmagatol nem leszel gazdag. Inkabb ha egy 18 eves gyerek vadiuj mercit kap szulinapjara, azok mar azok

2016. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
ha másfél milliót keresek egy hónapban az már annak számít?
2016. jan. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Pont a szegényeknek van iPhone-juk, mert ugye sznobok. Utolsó gatyájukat eladták, vagy hitelt vettek fel hogy megvegyék, de akár előfizetéses is lehet nekik. Az Audi meg a BMW sem a gazdagság szimbóluma, néhány kilométerre innen egy átlagos népautó. Csak a csóringer magyaroknak az is nagy szám. A parasztok kérkednek a pénzükkel, az intelligens gazdagok viszont nem dicsekednek vele, és megelégszenek ők is az átlagos dolgokkal.
2016. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
16%
:D:D akkor gondolom igen akinek az iphone tetszik, es kolcson vagy elofizetes nelkul megengedheti maganak, az csoro. Aki meg regi nokiaval futkos, az intelligens gazdag. te még gazdag lehetsz, de intelligens nem, ha igy egy kalap ala veszed az embereket.
2016. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Tökömnek se kéne iPhone, annyi pénzért minimum vízálló lehetne.
2016. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
83%

Átlagosnak nevezném azt aki azért kitudja fizetni a havi költségeket fejfájás nélkül, nem fog azon gondolkozni a boltban, hogy megvegye-e mondjuk a 300 Ft-al drágább árut, megtud engedni magának plusz dolgokat különösebb megvegyem-nevegyem őrlődés nélkül (pl egy cukrászda, vagy valami drágább dolog megvásárlása). Bár én voltam már sokkal sokkal átlagon aluli helyzetben is vagy 10 évig, szóval ez számomra felér azzal, hogy gazdag vagyok.


Viszont akiket tényleg igazi gazdagnak nevezek: ők mondjuk a párjukkal pár hónap után külföldön nyaralnak, illetve gyakran elutaznak (minden évszakban) szép helyekre, wellnesekbe pihenni, éttermeznek, drága márkás holmijaik vannak (és sokszor lenéző viselkedésűek, feltünősködnek). Az én környezetemben lévő gazdagok leginkább ilyenek.

2016. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 zgyzgy válasza:
69%

Aki igazán gazdag, annak nem látszik a háza az utcáról, nem foglalkozik a napi politikával, eseményekkel, általában nem tudja, hogy milyen nap van, vitorlázik, lovagol, golfozik, nem érdeklik az autók, az aljasportok (foci, box, stb.), nem néz tévét, éjfélkor vacsorázik, lóg pár drága festmény a falán, de nem sokat ad az öltözködésre, a flancra, és általában nem látszik rajta, hogy gazdag.

Az ájfont nem ismeri, mert az abszolút proli dolog.

2016. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Szubjektív.

Anyáméknak, amikor kicsi volt, volt egy tehenük, néhány disznójuk, meg szárnyasuk. Nagyapám a TSZ-ben dolgozott, nem keresett sokat. Anyámnak van ( volt ) 3 testvére. Nem voltak pénzileg gazdagok, mégis jól éltek, elégedettek voltak.

Ehhez képest apám családja: apámnak 1 testvére van ( volt ). Ottani nagyszüleimnek nem volt állatuk. Nagyapám mérnök volt, nagyanyám szociális munkás. Jól kerestek, mégis mindig szegénynek hitték magukat, mindig többet akartak. Amikor a falu többségének fekete-fehér tv-je volt, nekik már akkor színes. Nem éltek úri körülmények között, csak az átlaghoz képest jól.


Ma nekem az számít gazdagnak, akinek több autója, motorja van, több / luxusabb háza, drágább eszközei, bútorai. Ezalatt nem azt értem hogy nem 50 ezer forintért veszi használtan a bútort, hanem 200-ért újonnan, hanem azt, hogy nem elég a 200 ezres bútor, ő megveszi a fél milliósat.

2016. jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Másfél milla egy hónapban még nem gazdag, csak nagypolgári.

Két komolyabb kvalitású egyetemi tanár összehoz ennyit egy hónapban.

Egy középvállalkozó ennek a háromszorosát is amiből ha ügyesen csal a számlákkal akkor 2 mill tisztán megvan.


Kifejezetten Jómódúnak (még az sem gazdag) szerintem az mondható, aki ilyenkor január végén megy pl 3 hétre sri lankára, vagy a zöld foki szigetekre lazítani, van egy nyaralója tihanyban, egy meg a horváth tengerparton.


Gazdagnak azt mondanám akinek az összvagyona 500 millió fölött van.

2016. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!