Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Western Unionnal hogyan kell...

Western Unionnal hogyan kell pénzt fogadni? Eladtam valamit és a vevő azzal akar fizetni de ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
Be kell regisztrálni és utána ott lesz egy számlám amiről az OTP-s számlámra tudom tenni a pénzt? Bocsi de életemben nem használtam.
2016. febr. 4. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Kapsz egy azonosítót, azzal bemész egy WU fiókba, és kifizetnek.


Arra figyelj, hogy a leggyakoribb átverés, hogy elküldik a befizetési igazolást majd kérik, hogy küld a cuccot, majd a pénz is odaér. Az igazolás viszont nem jelenti azt, hogy te kapsz is valamit, ez nem banki utalás, 2 perccel azután, hogy lefotózta neked a papírt fel is veheti a pénzt.

2016. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, azt jól tudom, hogy a postán is be lehet váltani?
2016. febr. 4. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:

99%, hogy át akarnak verni, ha a Western Union bárhogyan szóba jön. A WU annyira a kelet európai és afrikai szervezett csalások első számú pénzmozgató eszköze, hogy még a saját honlapjukon is külön szekcióban figyelmeztetnek az átverésekre.


Kérj átutalást (EU-n belül gyors és olcsó), vagy használjatok PayPal-t (még gyorsabb és olcsóbb).


[link]

[link]

2016. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is mondtam, hogy utalás vagy PP de a vevő a WU-t erőlteti. Egyébként magyar csak most nincs itthon. Meg egy 3000 Ft-os dologról van szó.
2016. febr. 4. 20:58
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha előtte felveszem a pénzt és csak utána adom fel a cuccot?
2016. febr. 4. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
A wu teljesen jó. Nem kell félni tőle, csak tudni kell használni. Ha megkapod és ténylegesen felveszed a pénzt akkor semmi károd nincs belőle.
2016. febr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen addig ne add fel a cuccot, amíg nincs meg a pénz. Ha már a kezedben van a pénz, akkor tudod, hogy nem akart átverni.
2016. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Wu átverés az eladó részéről szokott lenni. Szóval ezzel pont, hogy a vevő jár rosszul. De ha ő vállalja a rizikót akkor az neked csak jó.
2016. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és a hogyan működikre:

Nem kell számlát nyitni, ez nem bank. Kapsz valami kódot meg egyéb infókat a vevotol. Bemész bárhova ahol western unionnal foglalkoznak. Ott egy űrlapot kitöltesz. Kézbe megkapod a pénzt.

2016. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mentek a zöld kezek.
2016. febr. 5. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!