Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán hogyan kell eljárni...

Postán hogyan kell eljárni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szeretnék eladni néhány ingóságot, hogy legyen egy kis plusz pénzem. Főként eladásra váró könyveim vannak, de akad pár nagyobb méretű dolog is, amitől megválnék.

Bár a kérdésbe nem írtam bele, de mit tanácsoltok, ha feladom a cuccokat, akkor ragaszkodjak az előreutaláshoz vagy legyek bizalmas és utánvéttel is lehessen fizetni?

Innen következik a fő kérdés, hogy hogyan kell egyáltalán feladni?:D A levéllel még rendben vagyok, de a csomagokkal nem igazán. És hogy lehet megoldani, hogy a vevőt terhelje a pk?

Bocsánat a triviális kérdésekért, nem igazán szoktam postára járni...:(



2016. febr. 18. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, nem tudom, hogy vettél-e már valamit a neten, van-e vmilyen tapasztalatod az adás-vételről (úgy látom, nincs). Ha még soha nem vettél semmit, akkor javaslom, nézz körül a Vaterán 1 ft-os aukcióknál, vegyél valamit 1 ft-ért és akkor legalább látod, hogy működik az eladás (vevőként).


Nem mindegy, milyen oldalon akarsz eladni - ahol van az eladóknak értékelésük, ott jobban lehet előre utalni - ahol nincs értékelve az eladó, ott nem biztos, hogy előre fog utalni a vevő.


Utánvét 100x meggondolandó: drága és ha nem veszi át a vevő, akkor buktad az egész postaköltséget, mert azt olyankor Neked kell előre fizetni.


"És hogy lehet megoldani, hogy a vevőt terhelje a pk?"

Vállalhatsz ingyenes postázást, de pl. egy 500 ft-os könyv 500 ft-os postaköltségénél mit teszel? Felteszed a könyvet 1000 ft-ra? akkor nem biztos, hogy megveszik, mert Nálad lesz a legdrágább...

Nagyobb értékű, drága terméknél esetleg beépítheted az árába...


Posta.hu oldalon megtalálod a levél és a csomag díjszabását. fontos a levél/csomag mérete, súlya.

2016. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két kilóig feladhatod levélként a cuccokat. A könyveket is.
2016. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez igaz, csak az a baj, hogy egy 2 kg-os ajánlott levél postaköltsége 1.240 ft, a csomag meg 1.290 ft - szóvan nem nagy különbség...


Nem valószínű, hogy pl. egy 800 ft-os könyvet plusz 1.200 ft-os postaköltségért fognak megvenni, az újdonsült eladó meg csak csodálkozik, miért nem veszi meg senki?

Könyveladásra a legjobb A Posta Csomagautomata meg a Webox, stb, de ez már kicsit bonyolultabb feladási mód, meg nem is mindenhol van, azért nem írtam a kérdezőnek.

2016. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak arra írtam, hogy feladhatja levélként, hogy azt mondta: nincs tapasztalata a csomagokkal, de a levelekkel igen.
2016. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
OK :-)
2016. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. febr. 20. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!