Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben, hogy kell eljárni?

Ilyen esetben, hogy kell eljárni?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban szeretnék a tapasztaltabbaktól tanácsot kérni, hogy:

Van egy cég, mindenképp oda szeretnék bekerülni.

Ezen kívül van ott dolgozó ismerősöm, akitől tudom, hogy most nincs felvétel.

Ennek ellenére mondta, hogy adjam be az önéletrajzom, jelentkezzek, mert az egyik kollégáról tudja, hogy a közeljövőben le fog számolni és akkor úgy is kell majd más ember a helyére.

Ennek megfelelően beadtam az önéletrajzom.

Most azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha mondjuk csak fél-egy év múlva megy el.

Ilyenkor előveszik az én egy évvel korábban beadott önéletrajzom?

Az ismerősöm szerint egyébként minden esélyem meg van, mert végzettséggel, tapasztalattal rendelkezem.

Csak ezt valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ilyenkor még felhívnának.



2015. aug. 8. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Multi vagy hazai cég? Utóbbinál sokszor megpróbálják először ismerősökön keresztül betölteni az állást, mielőtt meghirdetik. Az előző munkahelyemről én is úgy jöttem el, hogy a barátnőmet beajánlottam magam helyett, behívták interjúra, megfelelt, és fel is vették. Nekem meg hálásak voltak, hogy nem kellett új ember után rohangálniuk. Szóval akár a kolléga is beajánlhat a saját pótlására, amikor felmond.
2015. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez rendben van, a környezetemben én is tudok nem egy ilyenről, hogy első kérdésük az volt, mikor közölte, hogy elmegy, hogy tud e valakit maga helyett?

Az a baj, hogy ebben nem bízhatok egyébként.

De kössz a választ.

2015. aug. 8. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő múlva már régen nem fognak emlékezni az életrajzodra, és nem fogják elővenni (eleve ha jól tudom, akkor adatvédeli okokból nem is tarthatják meg egy évig az életrajzot, de lehet, hogy pont 1 év a határ).


Ha megüresedik az állás, akkor az ismerősödnek nyomd a kezébe az életrajzod, és kérd meg, hogy ajánljon a cégnél téged, sok cég ezért még fizet is az alkalmazottnak de legalább örülnek, ha megbízható ember kerül hozzájuk.

2015. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajajajaj ettől féltem:)
2015. aug. 8. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
1 éven túl kuka vagy delete az önéletrajz, akkor újra kel pályáznod.
2015. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!