Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Őstermelői igazolványom van,...

Őstermelői igazolványom van, most hónap végén szűnik meg a munkaviszonyom, kaphatok-e foglalkoztatást helyettesítő támogatást (22800 ft)? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben csináltattam őstermelőit, akkor volt munkaviszonyom, tehát nem kellett járulékot fizetnem. 40ezer ft-ot vallottam be a 2015-ös évre, ami mg-ból származik. Most fog megszűnni a munkaviszonyom, ami azt jelenti,h márciustól hivatalos őstermelő leszek. Kaphatok így segélyt? Az őstermelői bevétel nem haladja meg a 600ezer ft-ot. Ha kaphatok segélyt, akkor azzal együtt jár az egészségbiztosítás is. Ebben az esetben kell küldenie a könyvelőmnek az egészségpénztár felé nyomtatványt mivel őstermelő vagyok? Nem lesznek így összekuszálva a dolgok?
2016. febr. 28. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lesz.

A munkaügyiben regisztrációkor nyilatkoznod kell arról, hogy nem éri el a bevételed az éves 600.000-et, így nyilvántartásba tudnak venni.

2016. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2016. febr. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!