Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megrendeltem a neten egy...

Ha megrendeltem a neten egy terméket 150 ezer huf nagysagrendben de távollétében nem tudom atvenni akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Vissza küldik és kész?

2016. márc. 12. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
futár hozza akkor felhív, ha nem ér el, akkor értesítőt ad, hogy mikor hozza ki újra.
2016. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Posta pontra rendeltem de az elkövetkezo 3 hónapban nem tudom atvenni


A kérdés az hogy lehet ennek bármilyen következménye vagy vissza viszik az árut és le van tudva?

2016. márc. 12. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Elkövetkezendő 3 HÓNAPBAN? ne haragudj, de amikor megrendelted, nem tudtad, hogy nem leszel elérhető 3 hónapig?

Van egy olyan érzésem, hogy csak simán meggondoltad magad.

De ha mégsem, akkor meghatalmazhatsz valakit, hogy a nevedben átvegye.


Igen, lehet következménye, ugyanis a futár nem ingyen van, s az elállási jog az az átvétel utánra vonatkozik, nem arra, hogy valaki meggondolta magát.

Mivel az eladó ebben nem hibás, kérheti a felmerült költséget, a futár költségét.

2016. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, nem futár, hanem most látom, Postapont - akkor a postázás költségét, ami kb. 850 ft.
2016. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem személyeskedésre vagyok kíváncsi

Ez van . A kérdésem adott

2016. márc. 12. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Válaszoltam is a kérdésedre, ha elkerülte volna a figyelmedet. (3-as)
2016. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne ülj fel az erkölcscsősznek!!


Két héten belül elállhatsz a vásárlástól. Ezt a internetes kereskedő bevállalta! Amerikában ez normál vásárlás esetén is 3 hónap!


Na és hogy ha kibontva viszed vissza az mennyivel lesz jobb a cégnek? (Akkor már nem adhatja el újként.)


Az a legtisztességesebb, hogy ha nem kell akkor át sem veszed!


Amúgy meg tapasztalatból tudom, hogy ha nincs hivatalos megrendelő aláírva lepecsételve és teljesítés igazolás szintén pecséttel akkor nem lehet behajtani még 200ezer forintot sem.


A cég örüljön hogy bontatlanul kapja vissza az árut és mint mondtam, ez benne van a pakliban. Ennek a költségét nekik állni kell.

2016. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Ezt a internetes kereskedő bevállalta! "


Ja, akkor, ha cég. De magánszemélynél nincs elállási jog jobb, ha tudod (ha már ennyire nagyon tisztába vagy a szabályokkal :-) )

Sem licitálós aukcióknál. Sem személyre szabott dolgoknál

Cégek viszont nagy általánosságban nem visznek posta pontra csomagot utánvéttel, mert ők futárral dolgoznak vagy Pick-pack ponttal.

2016. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy multitol rendeltem

Szerintem 7esnek igaza van

Az internetes kereskedelem attól pörög hogy el lehet állni a vásárlástól. Ha egy cég ebben részt vesz akkor ne csak a milliárdos nyereséget számolgassa hanem vállalja ennek a ellentetelezeset is.

2016. márc. 13. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!