Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 30-40 éves panellakást vennéte...

30-40 éves panellakást vennétek még befektetésnek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az-hogy ...
2016. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szinte bármit érdemes megvenni, a kérdés csak az, hogy mi az ár?!
2016. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A megtérülés nettó 8-9% lenne albérletbe kiadva. Csak azt mondják, hogy ezek már a tervezett élettartam vége fele járnak. Új téglalakásnál, viszont csak 6-7%-ra jönne ki.
2016. ápr. 19. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

és mi van az esetleges értéknövekedéssel? nem tudom meddig üzemel egy panellakás, mert a tervezett élettartamot lassan kezdik elérni, de ahhoz képest nincs velük gond.

viszont ha éves szinten 2-3% a panel és a tégla közti különbség akkor hosszú távon én mindenképpen a tégla mellett döntenék, mert ha a tégla mondjuk 10-20 évvel tovább "bírja" akkor sokkal jobb választás (és miért ne bírná)

2016. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A panellakások tervezett élettartama valóban kezd lejárni. Rezsifalók is, ami szintén egy szempont. Általában mind egy hatalmas karbantartási beruházás előtt állnak (villany-, víz-,gázvezetékek, hőszigetelés, fűtéskorszerűsítés...)

Ebből az következik, hogy a megtérülési idő nagymértékben növekszik.


Én ha már ilyesmit vennék, akkor régi, felújítandó téglát vennék, ami azért nem egy reménytelen környéken van, és annak felújításába költenék. Az állagmegóvást ha jól tudom, le is lehet írni az adóból, de ott az LTP is, amire 30%-os állami támogatást lehet felvenni (másik lakás vásárlására, vagy felújításra).

És a felújítottat eladnám, ha még magas a piaci ár, és kezdeném elölről.

De semmiképpen nem most vennék vennék ingatlant befektetési céllal, mert most nagyon magasak az árak, és ha lejjebb megy, akkor a tervezett megtérülés helyett csak buktam, hanem akkor amikor olcsóbb.

2016. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem eléggé úgy néz ki, hogy egy ideig még felfelé mennek, minden jel arra utal. 0% kamat, jó munkaerőpiac, válság kilátásban se.
2016. jún. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!