Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A MOL most jó befektetésnek...

A MOL most jó befektetésnek tűnik? Vagy már mindent beáraztak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Számomra nem. Pontosabban van jobb is a magyar piacon.


Jelenleg a magyar kis papírokban látok fantáziát, növekedési potenciált. Egy hasonlót, mint ami 2006-2007 körül volt, tehát minimum egy átlagos duplázást. Magyarul a kis papírokat leképező BUMIX index szerintem biztosan duplázni fog.

Nyomda, TVK, Danubius, Rába, CIG, csak hasra ütés szerűen pár.

A bikapiac második felében vagyunk már bőven, amikor a legeldugottabb, legelfeledettebb papírokat is előveszik. Ráadásul a következő 2-3 évben Magyarországon éves 2-3% GDP növekedés is lehet. Ez a két elképesztően pozitív tényező a kis papíroknál, ha jó papírválasztással párosul, szerintem nagy vagyonnövekedést eredményezhet bárkinél, aki a magyar kis részvényeket választja.


A négy nagy közül lassan a Magyar Telekom néz ki jó vételnek. A Richter már sokat emelkedett és már nincs benne akkora hatalmas emelkedő potenciál, az OTP és a Mol pedig szerintem jó ideig nem lesz olyan profitabilis, mint az előző évtizedben volt. Gondoljatok bele, az előző évtizedben a MOL négyszeresére is emelkedett, az OTP meg tízszeresére. Ilyet már nem látunk tőlük szerintem. Itt viszont már lassan azt árazzák, hogy nem lesz osztalék a következő 1-2 évben. Nem tudom hol lesz pontosan az alja, de valahol 250-260-270 környékén mindenképpen veszek belőle.


Megjegyzem, tőlem távol álló a rövid távú kapkodás, befektetés. Fél évnél rövidebb ideig még soha nem volt részvényem és a mostani kis papírokat is 1-2-3 éves távra tervezem tartani. (Bár nyilván van akinek meg a daytrade megy jobban, csak az nem én vagyok.)


Ha érdekel részletesebben amikről eddig beszéltem és igényed van rá (kérdező, vagy bárki más), akkor szívesen linkelek be ide cikkeket, amik részben az itt olvasható véleményem kialakításában is szerepet játszottak.

2013. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A négy nagyról még egyszer érthetőbben, mert átolvasva nem voltam körültekintően pontos:


Tehát a Richter egy jó cég, de már nem olcsó. Az árfolyama nem valószínű, hogy innen nagyot emelkedne hosszabb távon (a jelen állás szerint, szerintem).


Az OTP-t az előző évtizedben kitömték az állami hiteltámogatásokkal és elképesztő profitot zsebelt be. Stabil, jól működő vállalat, de ez az évtized nem a bankoké, illetve legalábbis nem az OTP-é. Alacsonyak a kamatmarzsok, ezáltal nagyon beszűkült a növekedési potenciálja. A külföldi anyabankjai (orosz, ukrán) problémáiról nem is beszélve. Ezért nem tartom az OTP-t most jónak (a jelen állás szerint).


A MOL is azért tudott valami 4-5 ezerrel 30 ezerre is emelkedni, mert az olaj ára felment 10-ről 150 dollárra. Viszont a nyersanyagpiaci boomnak vége, ezért mostantól inkább egy stabil óriásként lehet rá tekinteni. Nem azt mondom, hogy nem lehet rajta keresni már, de nem sokat és azt is csak nagyon megfelelő ki és beszállási pontokkal. Sztori nem látszik mögötte, ami miatt hosszabb távon megérné.


A Telekom meg a 2600 forintos 2000. évi lufiról lassan leereszt 13 év alatt a tizedére. Az előző évtized emelkedéséből is kimaradt teljesen. Most benne van egy szélesebb körű profilváltás lehetősége, meg úgy általában is mindenki pesszimista vele (ahogy fórumokon olvasom). Nemsoká itt lehet az alja és szerintem ha 3-5 év múlva visszatekintünk, akkor azt látjuk, hogy a négy nagy közül a Telekomon lehetett a legtöbb pénzt keresni.

Csak ugye jól ki kell fogni az alját. Ez lehet hogy most van, 270-en, de lehet hogy csak fél év múlva lesz, 240-en.

2013. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a tudományos választ akarod, igen már mindent beáraztak. A kutatások szerint minden jövőre vonatkozó információ beépül, a jelenlegi IT vel megtámogatott világban már akár a másodpercek töredéke alatt, ahogy az felszínre kerül.

Ez alól egyedül a bennfentes "exkluzív" információk a kivitelek, de olyanja csak néhány "kiválasztottnak" van.

2013. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudományosan nézve, hanem gyakorlati alapon viszont szinte semmi nincs beárazva, ezért is lehet keresni a tőzsdén.
2013. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen gyakorlati alapon ugyanúgy lehet keresni rajta és ugyanúgy működik mint a rulett vagy a lottó.

Talán egy fokkal jobb, mert ott a várható nyeremény negatívra van beállítva, itt meg pont 0. De racionálisan csak a kockázat közömbösek játszanak 0 várható nyereményért. (ami nem mindennapi tulajdonság)

2013. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Tisztában vagyok a tőzsdék és a pénzpiacok (határidős, forex, opciók, stb.) zéróösszegűségével, piramisjáték alapúságával. Hogy a résztvevők ezeken egymástól nyerik el a pénzt, érték ilyen értelemben (a vállalatok cash-flowját leszámítva) nem képződik.


A gyakorlatból pedig az világlik ki, hogy az emberek 80-90%-a veszteséggel hagyja ott a tőzsdét. Amíg ott van veszteséget ér el rajta összességében. De ott van a maradék, aki pedig sikeres rajta.

2013. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És nincsen olyan törvényi változás lehetősége a levegőben, ami a Telekomot tovább töri?
2013. nov. 17. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt az a cikk, ami alapjaiban formálta a mostani véleményem a Magyar Telekomról:


[link]


Még várhatóak állami facsarások a Telekomból (pl. a frekvenciadíjak drágán való eladása neki), de hosszabb távon semmi komolyabb. Sőt, ahogy a cikk is írja, akár a különadók csökkentése is előkerülhet pár éves időtávon.


Azért is írom, hogy még nem feltétlenül a mostani árfolyam az alja a részvény árának, de érdemes figyelemmel követni a következő hónapok történéseit és ha a cikkben is leírt fundamentális események bekövetkeznek vagy kedvező irányba változnak, akkor érdemes lehet venni belőle.

Fenntartom, amit korábban írtam, hogy a négy nagy közül, ha 3-5 év múlva visszanézünk a mai napra, akkor azt látjuk hogy a Telekom hozta a legtöbbet.

2013. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!