Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lehet egy...

Szerintetek jó lehet egy lánynak állatorvosi szakma?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Sok mindentől függ... Pl. hány éves vagy, mennyire vagy erős testalkat, mennyire tudnád elképzelni vidéken az életed (merthogy városi állatorvosnak nem olyan könnyű bekerülni), mennyire bírod a vért, meg ha szenved egy állat, végül, de nem utolsó sorban: milyen a viszonyod a fizikához és különösképp a kémiához? :-)

Sokáig állatorvos szerettem volna lenni, de a gimnáziumban ráébredtem arra, hogy nincs az az állat, akiért én a kémiát úgy megszeretném, hogy képes lennék belőle felvételizni az egyetemen :D Így aztán szép csendben elbúcsúztam ettől az elképzelésemtől, s maradtak hobbi szinten az állatok :-)

2016. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy a hallgatók és a 30 év alatti kollégák 85%-a lány. Erős fizikumot követelő "nagyállatos" álláslehetőség évente csak pár darab akad. Ráadásul a lovas praxisban jópár 50 kilós nő teljesít szolgálatot.

A városi praxisokba szorgalommal, munkabírással, elkötelezettséggel és nem utolsó sorban szakmai tudással be lehet bekerülni.

2016. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Igen, és köze nincs a kémiához állatorvosnak, nem is kell tanulni, nem is kell bírni a vért, nézni az állat szenvedését, stb. Tényleg ennyire hülyeségeket írtam, hogy 0-ára le kell húzni? Gratulálok a Gyakori kérdések névtelen lehúzogatóinak!


És akkor még csodálkoznak a kérdezők, hogy miért nem kapnak választ a kérdésekre. teljesen normális választ írtam - mégis 0-ára le lettem húzva.

És akkor most vitatkozom a 2-es válaszolóval: örülök, hogy csak ennyit sikerült megérteni a válaszomból, ami a fizikumra vonatkozott, DE! Az állatorvosok nagy része vagy magánrendelőt nyit vagy körzeti/hatósági állatorvos. És igen, azt is tudom, hogy van "lefogó" ember a rendelőkben.

Ááááá, nem is írok tovább, van fontosabb dolgom is - tényleg egyre jobban elveszitek az ember kedvét a válaszadástól :-(

Nem baj, csináljátok csak, aztán majd amikor Ti feltesztek egy kérdést, esetleg bajban lesztek és segítség kellene, akkor igen fogtok csodálkozni, hogy miért nincs válasz?

Jelenleg minimum 10 db Üzlet és pénzügyek kérdésre nincs válasz, sokra tudom a megoldást, de már belefáradtam, hogy segítsek, mert még egy köszönöm sem jön, csak a lehúzás. Pedig elárulom, hónapokig vezettem az Üzlet és pénzügyek toplistáját - tehát nyilván hasznosak voltak a válaszaim - nem a levegőbe beszéltem... :-(

De mindegy - már nem érdekel...

Sajnálom, hogy némelyeknek ez az egyetlen szórakozása, hogy ledorongolja, lehúzza a másikat. :-(

2016. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!