Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki nem tanult 17 évesen és...

Aki nem tanult 17 évesen és nem szerzett diplomát, annak tényleg csak a minimálbéres tróger munka jut?

Figyelt kérdés

Akinek fogalma sem volt arról 15-17 évesen (érettségi előtt), hogy mit szeretne csinálni, miután kikerül a nagybetűs életbe, így nem erőltette meg magát tanulás terén. Érettségi után nem ment főiskolára, de szakmát szerzett (amivel nem megy semmire), de azzal max 130-150e-es bruttót kap, nyelvtudásra semmit se fizetnek.. azzal magyarázva, hogy a munkakör nem követeli meg a nyelvtudást.


Nekik tényleg csak a minimálbéres, kizsákmányoló, több műszakos tróger munka jut egész életükben?


Kitörésre esélyünk nincs, mert 100e ből megélni, + tanulásra félretenni lehetetlen. Ha a pénz össze is jönne családi segítséggel, akkor sincs olyan tanfolyam ami csak vasárnap van. (H-szo kell dolgozni 5 napot. több műszakban. Szóval sem a délutános, sem a szombati oktatás nem felel meg.)


Ennyi? El kell fogadni, hogy az egész életemet tróger munkából tróger munkába járással fogom tölteni, egy múlt béli "botlásért". Komolyan mondom, hogy egy börtönt megjárt embernek nincs ilyen rossz helyzete.



#tanulás #fizetés #munka #picivel jobb élet
2016. máj. 24. 09:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%
Balázs, ez így van. De angliában pl. másképp, ott a minimálból is van pénz képezni magad. Én azt csináltam hogy 8 általánossal mentem ki dolgozni külföldre. Ott jobb letenni az érettségit meg a többit, mert a magyar oktatási rendszer szar.
2016. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem tudjuk neked megmondani mi a jó szakma, mert arra te kell hogy rájöjj, mi érdekel és mi az amiben jó vagy. Valahogy meg kell találnod egy hivatást, amiben tudsz teljesíteni.


Én még huszonéves vagyok, csomó haverom van aki 1-2 éve végzett mindenféle szakmán (villanyszerelő, gépész, pincér) és elképesztő "szórással" dolgoznak. Van, aki 80ezer forintért, van aki 250ért, van aki pedig 2 ezer euróért külföldön.

2016. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
41%
Legyél prosti lehet k@'rva is, nem kell adózni 😂😉😉😉😂😂😂
2016. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, most érettségizek esti gimiben, és,hogy miért ott,és miért 20 évesen?

Mert a gimiben szartam bejárni,nem tanultam, megbuktam,kirúgtak majdnem stb... így átmentem estibe,hogy azért az érettségi meglegyen.

Egyetemre,főiskolára meg úgysem fogok menni, mert minek?

A legnagyobb hülyeség,hogy a jó élethez, munkához papírok, diploma kell...

"Kitörési esélyünk nincs".

Dehogyis nincsen, csak tedd amit én.

16 éves koromban elkezdtem programozást tanulni valamiért egyszerűen csak elkezdett érdekelni így elég jól megtanultam, mostanra már már profi szinten értek C++,Java,HTML,CCS3, és egyéb dolgokhoz.Ekkoriban még csak szabadidőből érdekességből tanultam ezeket, majd 18 éves korom körül találtam rá a Freelancer.com-ra majd később az Upwork-re ahol hasznosítani tudtom a tudásomat,idő kellet mire komolyabb munkákat is megkaptam és havi szinten nagyobb bevételt értem el,de mostanság már havi több ezer $ bevételem van.

Mindezt úgy,hogy jelenleg 8 általánosom van.

De ami a legjobb az egészben,hogy teljesen szabad vagyok, akkor kelek,dolgozom mikor csak akarok, oda megyek és azt csinálok amit akarok, nem vagyok időhöz kötve, nincs főnök és semmi ilyen dolog ami a rabszolga rendszerhez emlékeztetne...

Szóval kezdj el programozást tanulni vagy nyiss egy Drop Shipping webárruházat,vagy bármi egyéb...

Manapság a technológia világában már annyi lehetőség van arra, hogy szabad légy, jól keress, jól élj,hogy az hihetetlen.(én angolul is interneten tanultam meg).

Szóval kezd el fejleszteni magad autodidakta módon az internet segítségéve, én programozást ajánlanék mivel azzal tényleg sokra lehet vinni.

És pár év múlva ha tényleg akarod és kitartó vagy kitörhetsz a rabszolga,tróger életből.

Sok sikert kívánok,hogy kitörj belőle!

2016. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2016. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem mondanám, hogy a főkérdés az úgy igaz, ahogy, de tény, hogy fiatalon vagy a legjobban terhelhető, és akkor még ott vannak a szüleid, akik anyagilag is tudnak támogatni, ha normálisak.

Igazából még diplomával is könnyen lehet, hogy csak szívsz az elején (meg az se mindegy, hogy az milyen, jókat szoktam derülni a "4 diplomám van, mégse kellek sehova" felvetéseken - mintha azt kilóra mérnék...)

Nekem is volt olyan időszakom, hogy elhülyéskedtem a lehetőségeket, és ezért az egyetemet csak később fejeztem be, mint tehettem volna. Ebből egy csomó hátrányom származott később, mivel akkor még nem volt így telítve a szakma, így akkoriban könnyebb lett volna bekerülni valami jó helyre, ahol azóta már vezető is lehetnék. Ehelyett nekem azzal kellett szívnom, hogy először is befejezzem az egyetemet, aztán meg kvázi nulla tapasztalatos önéletrajzzal próbáljak elhelyezkedni. Nem is sikerült a szakmában, de végül, jó sok idő után találtam olyan helyet, ahol már nem kellett kulimunkát végezni, és a pénz se volt olyan rossz kezdésnek. Mivel még mindig tudtak támogatni otthonról, ezért én a megmaradó pénzemen elvégeztem egy jó kis továbbképzést - kvázi az összes szabadságomat erre vettem ki, és minden pénzemet erre költöttem.

Ezt se tudtam volna megtenni a szülői segítség nélkül, mert annyit nem kerestem, hogy abból egyedül félre tudtam volna tenni! De támogattak, én meg megcsináltam, és végül ez juttatott olyan helyzetbe később, hogy válthassak egy olyan pozícióba, ami ugyan nem a szakma klasszikus ága, de már ahhoz tartozik, és a pénz is jóval több.

Most mondhatnád, hogy na de akkor most már aztán befutottam, király lett minden, de sajnos nem, mert azóta már teljesen a saját lábamon kell állnom, és éppen csak kijövök abból, amit így megkeresek. DE kijövök, és belegondolni is rossz, hogy mi lett volna, ha végül nem szerzem meg ezeket a végzettségeket akkor, amikor még lehetőségem volt rá. Mára teljesen ellehetetlenültem volna.

Ezért mondom, hogy igen, sajnos ha nem hozod magad olyan helyzetbe addig, amíg lehetőséged van rá, akkor később sokkal nehezebb. Sőt, igen, könnyen lehet, hogy egy életre bezárod magadat a rossz döntéseiddel olyan helyzetbe, ahonnan nem nagyon van kitörési lehetőség, legalábbis itthon.

2016. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
nem tanultál csóró maradsz ennyi. sosem értettem hogy a tanulatlan alja nép miért gondolja azt hogy úgy fog élni mint egy diplomás felsővezető egy multinál
2016. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17 aki helyett ugyebár a tanulatlan alja nép csinálja a melót. Mert a felső vezető nem mondja meg mit szeretne, csak a munkát, a megoldási módját meg rám bízza tanulatlan alja népre. Nem érdekli, hogy a munka villamossági ismereteket, hegesztési ismereteket követelne meg.. és nekem ilyen nincs. a válasza az, hogy oldjam meg, tanulatlan alja népként...


Legtöbb felső vezető egy gerinctelen adócsaló patkány, aki bejelent 6 órára, dolgoztat 12t- amikor meg közlöm, hogy ez így nem fer, akkor a pofádba röhög. Az ilyen remélem gyógyszerre költi a megkeresett millióit.

2016. máj. 29. 17:04
 19/19 Brandon41 válasza:

Nem kell ahhoz diploma , hogy valaki jól keressen. Példának felhozom az apámat, aki villany, fűtés és csőhálózat szerelő egy lakásszövetkezetnél, egyszer onnan kap x összeget, aztán még amiket a panel lakók gondjaikból kap. Nyáron dolgoztam nála és hát össze vissza kellett rohangálnunk. Kb két hétre előre mindig megvolt hogy kihez kellett mennie (radiátoros szezon). Aki 2-3 radiátort akart cserélni az 100 ezer alatt biztos nem úszta meg.

De a tuti munka, elmész Fideszesnek és halálra lopod magad a közpénzekkel, úgy hogy semmi érdemit nem csinálsz az országért, csak ha kérdeznek akkor hazudsz, azt csókolom.

2018. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!