Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbanapot ki kell fizetniük?

Próbanapot ki kell fizetniük?

Figyelt kérdés
A munkaügyi kiközvetített egy boltba dolgozni. A munkáltatók alá is írták a papírt, hogy július 1.-től alkalmazni fognak. Viszont voltam próbanapon ahol ledolgoztam 10 órát és a munka végén szólt a főnök, hogy majd a héten telefonál mikor menjek legközelebb. Ezzel csak az a gond, hogy nem is telefonált így bementem megkérdezni, hogy mikor menjek és tájékoztattak, hogy nem én vagyok akit alkalmazni fognak és a napom se fizetik ki mert csak 'próba nap' volt. (Be voltam jelentve és hosszabb távra lett ígérve amúgy). Mi ilyenkor a teendő?
2016. jún. 30. 15:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja!!! és én csak most tudtam meg, hogy próbanapon voltam csak..
2016. jún. 30. 15:59
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Próbanap


A munkaviszony létesítésével kapcsolatos egyik legáltalánosabb tévedés az úgynevezett „próbanap” vagy „próbamunka” intézményéhez kötődik. A próbanap azt jelenti, hogy a reménybeli munkavállalót néhány napra behívják, hogy a gyakorlatban bizonyítsa rátermettségét, hozzáértését. Ha a munkavállaló a próbanapon vagy próbamunkán megfelel, akkor felveszik és bejelentik. Bár maga a „próbanap” vagy „próbamunka” intézménye hivatalosan nem létezik, ennek ellenére van munkajogi megnevezése: úgy hívják, hogy „feketemunka”, és bukás esetén a munkaügyi felügyelő nem tekinthet el a fejenként akár néhány százezer forintos bírságtól.


A munkavállaló megismerésének nem ez a hivatalos módja, hanem a próbaidő, amely kifejezetten azt a célt szolgálja, hogy a munkaadó és a munkavállaló megismerjék egymást. Azonban a munkavállaló bejelentését nem lehet elkerülni, a próbaidő alatt is be kell jelenteni a munkavállalót, és munkaszerződést is kell vele kötni.

2016. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utólag már semmit nem tehetsz, ezt akkor és ott kellett volna tisztáznod, hogy INGYEN Nem dolgozol, nem próbanapozol
2016. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mint már említettem, arról nem volt szó, hogy próbanapon vagyok hanem alkalmi munkavállalóként jelentettek be.
2016. jún. 30. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
És, akkor most bejelentettek alkalmi munkavállalóként vagy nem ??? Ha igen akkor menj vissza és kérd, követeld a 10 óráért járó jussodat . Tudod bizonyítani papír ügyileg, hogy ott voltál, hogy nem fizettek ki, ha igen akkor nyert ügyed van, ha nem akkor késő bánat, futhatsz a jó istenhez is, nem fogod megkapni a pénzedet .
2016. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bejelentettek.
2016. jún. 30. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "próbanap". Vagy van munkaviszonyod vagy nincs.


Ha be voltál jelentve akkor viszont JÁR arra a 10 órára az arányos bér. Mnej vissza és követeld ami jár. Ha nem működik vond be a hatóságokat.

2016. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van papírod róla, hogy bejelentettek? Szerződés, jelenléti ív? Akármi. Menj be a Munkaügyi Felügyelőséghez és jelentsd fel!
2016. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Köteles kifizetni!


-Amikor munkát keresel a telefonbeszélgetéseket mindig vedd fel!


-Amikor próbamunkára hívnak a telefonbeszélgetés alkalmával tisztázd hogy fizetik e!


-Amíg nincs munkaszerződésed minden nap a nap végén vedd fel a fizetésed,ha akkor nem tudod akkor az előző nap mielőtt munkába állnál.


-A nap végén amikor mész be a főnökhöz a telefonod állítsd felvételre,ha papírokat előzőleg adnak mindjárt fotózd le,.


Ha ilyen történt veled tegyél feljelentést!Akár helyben hívd rá a rendőrséget! Sajnos túl gyakori az ezzel való visszaélés ezért erre tudatosan előre kell készülni.A munkaszerződésnél mindig két példány van egyik a tiéd,ha ad papírt le kell fotózni ha vissza is veszi ott fénykép.

2016. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!:)

Még másnap ki lettem fizetve. :)

2016. aug. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!