Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző cégeknél a...

Mennyire jellemző cégeknél a 6 hónapos próbaidő?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 23:17
 1/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
57%
Én ahány céget ismerek, mindenhol 3 hónap.
2016. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Egyszer találkoztam egy ilyennel, mindenki a csodájára járt mikor mutatta valaki az általa aláírt szerződését .
2016. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát mivel az Mt. szerint a felek maximum 3 hónapos próbaidőt köthetnek ki, nem túl gyakori. Más kérdés, hogy ha ki is kötik, érvénytelen lesz.
2016. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 2 éve 6 hónap volt, és akkor már teljesen szabályos volt, pénzügyi multi.
2016. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A próbaidő maximális időtartama a régi és az új munka törvénykönyve szerint is 3
2016. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Bocsi, csak véletlen elküldtem


Tehát a próbaidő maximális időtartama a régi és az új munka törvénykönyve szerint is maximum 90 nap, illetve 3 hónap lehet, amitől eltérni érvényesen eltérni nem lehet, tehát a 6 hónapos kikötés érvénytelen.


Attól, hogy valamit beleírnak a munkaszerződésbe, még nem lesz érvényes.

2016. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
* Illetve helyesbítek elnézést, kollektív szerződés előírhat maximum 6 hónapi próbaidőt.
2016. júl. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy cégeknél gyakori.


A pár éves munka törvénykönyve hozta be, hogy a próbaidő max 3 hónap lehet, de ha van kollektív szerződés ami rendelkezik erről, akkor max 6.


Kollektív szerződés nagy cégekre igaz, és természetesen éltek a törvény által biztosított lehetőséggel.

2016. júl. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, ez is multi, akkor valszeg ezért van így.

Köszönöm.

2016. júl. 9. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Ezen kívül érdemes azt is figyelembe venni, hogy nem csak a munka törvénykönyve vonatkozásában lehet alkalmazni valamit, hanem pl. a közalkalmazottakról vagy a közszolgálati tisztviselők jogállásáról szóló törvény szerint is, ott meg más a szabályozás.
2016. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!