Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Napi betevőt egyedülállóként...

Napi betevőt egyedülállóként kisgyerekek mellett hogy a búsba oldjam meg?

Figyelt kérdés

Konkrétan eljutottam odáig hogy nem eszem hogy a gyerekeknek jusson.

Eddig volt itthon bedolgozás típusú munkám de idén gyalázatosan kevés-2 hónapja semmi. Itt a szünet. A gyerekeket nem tudom kire bízni hogy bármilyen normális munka után nézhessek miközben pont miattuk kellene... szemét egy ördögi kör.Amit a szociális háló adhat az halottnak a csók.Apuka ad valamennyit... Ezektől függök... Így szaporodj magyar!!

Csak kiírtam magamból mert most nagyon fáj...



2016. júl. 10. 02:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha hivatalos gyerektartást fizet, akkor minden hónapban ugyanakkor, ugyanannyi érkezik a számládra.


Szerintem fogalmad sincs, mennyire gyakori, hogy apu ötletszerűen fizet. Hol ennyit, hol annyit, magasról téve a bírósági határozatra. És ilyen esetben az állam se lőlegez.

2016. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Add el a gyereket.
2016. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Próbálj bejelentett módon kiadni egy szobát. Ez téged is véd, tiszta jogi helyzet lesz. Kérj kauciót és munkahelyéről jövedelemigazolást. Vagy ha elég nagy a ház, adj ki szobát raktárnak. Vagy vállalj gyerekfelügyeletet olcsón. Nyári szünetben biztos sokan bajban vannak, hova tegyék a gyereket. Csinálj Ringató jellegű foglalkozást.


Gyerekfelügyeletet megpróbálhatod bejelentés nélkül. Többihez adószám. Ringatót valószínű csak vállalkozóként lehet.

2016. júl. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Vagy vállalj gyerekfelügyeletet olcsón. Nyári szünetben biztos sokan bajban vannak, hova tegyék a gyereket."


Szerintem még ez a leghasználhatóbb és legjobb ötlet :-)


A szobakiadás sem lenne rossz, de:

- kérdés, hol lakik a kérdező, mert pl. Almáskeresztúron (kis zsákfalu) nem megvalósítható

- nem tudom, hány gyerek van, de nem mindenki szeretne a szomszéd szobából esetlegesen gyereksírást hallgatni éjszaka, miközben kemény ft-okat fizet az albérletért (és szeretem a gyerekeket, nem azért írtam, csak bele tudom képzelni magam mások helyzetébe)

2016. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nos..... adott 3 gyerek 10 éves korig... ember legyen a talpán aki ilyen házba költözik.

Árulgatok... és tudom milyen jólesik még 400 ft is :)

Annyira voltam nagyravágyó... hogy a tehermentes lakásom -amit 23 évesen önerőből szereztem- tettem fel arra hogy a családom olyan környezetben legyen amiben én is felnőttem .... naívan abból indultam ki hogyha egyedül ment, ketten simán megy hitelre is..de attól hogy bárki az orromra koppint hogy milyen hülye telhetetlen voltam attól még a gyerekeim most szívnak...

Vidék... nincs 8-16 munkahely a magamfajtának se fizetős gyerekmegörzőre tehetős réteg... aki csinálta az is feladta érdeklődés hiányában...

Persze..arra azért büszke vagyok hogy papíron 2 éve éhen haltunk :) De van gáz villany stb... és a gyerekeim ugyan nem kaviárt vacsiznak de nem üres gyomorral fexenek... csak egyre elkeserítőbb a talponmaradásért küzdés... úgy érzem most ha lehetőségem lenne költözni se tudnám megmondani hova tovább hogy pl. Munkahelyem legyen mellettük...

2016. júl. 12. 01:12
 16/18 anonim ***** válasza:

5,14-es vagyok.


Lehet, nem mondok újat, de erről tudsz? Mármint arról, hogy 3 gyerek mellett megigényelheted a főállású anyaságot?

Ha már kapod, akkor bocs, csak gondoltam, hátha egy kis segítség :-)


[link]

2016. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kedves vagy... képben vagyok a szociális ellátásokban... 2 éve saját indíttatásból végeztem is egy okj sulit ilyen téren. Sajna a GYET max időhúzásra jó... összegben annyi mint a sima GYES... nekem januárig jár.De akkor még a legnagyobb is alig 10 múlt...
2016. júl. 13. 02:16
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2022. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!