Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb munka a helyzete...

Melyik a jobb munka a helyzetemben, nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most épp munkát keresgélek már egy ideje. Nézegetem ezeket a betanított munkákat, még nem sűrűn dolgoztam ilyet, viszont úgy gondolom hogy jobb lenne betanulás szempontjából, s nincs akkora elvárás meg hajtás, amit aztán meg idővel rendesen csinálni lehetne.

Ugyanakkor van egy vagyonőri vizsgám amit anno letettem, dolgoztam is 1 évig benne, bár nem mondanám hogy ez az "álom karrierem lenne. Viszont jó lenne, mert volt kollegám is vissza hívott hogy menjek vissza, meg a főnök embert keres beugrósnak.. Ez jó, meg alternatíva munka lehetőség, fizetés is elég jó, viszont úgy gondolom hogy emeltek is a munkaidőn, már már 10-12 órákba kell ott lenni, kicsit sokallom, mellette nincs élete az embernek, na meg az az 1 év amit dolgoztam, végére már elegem lett az egészből, akár mennyire is nem tünik fől külső szemmel, de ez egy eléggé mentálisan leterhelő munka, meg fizikálisan is, állandóan figyelni.. ki készít.

Nem érzem magam biztonságba benne, mert bármikor történhet bármi, amilyen emberek vannak. Tehát lényegében nem vagyok az az alkat belsőleg, vagyis nem érzem h nekem való lenne. Persze ez motiválna h külsőre gyúrjam ki magam annyira hogy legyen egy kiállásom.

Viszont jelenleg most ez a 2 lehetőség van, Nem tudom, hogy döntsem el, melyiket kéne. Beugrós.. az vajon mit jelenthet ? heti pár nap ? mert ha úgy van akkor az még bírható lenne. Azért is mert szeptembertől kezdek egy tanfolyamot s arra is kell idő


2016. júl. 11. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Betanított munkás kb olyan munkát takar amit egy okosabb csimpánz is el tud végezni. Akkor inkább lennék biztonsági őr.
2016. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, bárki meg tudja csinálni, emiatt nincs túl nagy felelősség, és egyszerű. Cserébe rhadt unalmas, de ezt sokan bírják, főleg ha vmi gyártósor mellett ül egy egész csapat, és beszélgettek.


A vagyonőri meló már rég nem arról szól, hogy legyél kigyúrt. Egy 40 feletti túlsúlyos nőt is alkalmaznak, meg van olyan drogéria, ahol akkora a biztonsági őr, hogy nem tudsz elmenni mellette a sorban, olyan kövér. Ezek nem tudnak egy tolvaj után futni. Nem is ez a feladatuk.

A biztonsági őrök szinte mindenhol feketén vagy szürkén dolgoznak, minimálbér papíron, + többi a zsebbe, HA jó kedve van a főnöknek, és megkapod.

Javaslom olvasgatásra a www.munkahelyiterror.blog.hu blogot, 1-2 hete volt épp egy ilyen történet, hogy nem fizették ki. És ez elég gyakori ebben a szakmában.


A beugrós azt jelenti, hogy csak akkor kell menni, mikor az alap gárdából valaki beteg vagy szabin van. (ilyen helyeken a szabit se szokták kiadni, leszrják, ezért az emberek lelépnek, ilyenkor jössz te a képbe.)

lehet hogy 2 hónapig nem kell menni, de utána meg minden nap. Ennek megfelelően lehet hogy csak 10-20 ezret kapsz. Ez nem egy biztos munka.

30 évesen még én sem foglalkozom azzal, hogy miből lesz nyugdíjam, de ilyenbe akkor sem mennék bele, hogy minimálbérrel jelent be, és zsebbe ad valamennyit.


Nem tudom, mik a terveid a jövőre nézve, de gondolom, nem vagy túlságosan eleresztve anyagilag.

Ha a szüleidtől nem fogsz ajándékba kapni egy házat/lakást, akkor azon is el kell gondolkodnod, hogy egy ilyen bizonytalan munkára a büdös életben nem fogsz lakáshitelt kapni, és majd írhatod ki a kérdést 1 év múlva, hogy "Melyik bank ad hitelt minimálbérre?".


A gyári munka nem szégyen, teljesítménybérrel, műszakpótlékokkal, cafeteriával, bérlet-térítéssel egész jól ki lehet jönni.

Egy haverunk váltott nemrég, maszeknál volt, 4 órás minimálbér, zsebbe + kis csúszó, 100 alatt volt így is. Elment egy ipari parkba targoncázni, rendesen be van jelentve 8 órába, kapja a cafeteriát, bérletet, és a nettója ezken fell olyan 130-140.

Egy gyárban, mondhatni végzettség nélkül. (na jó, van neki végzettsége, csak semmi köze ehhez a munkához.)

2016. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!