Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB tartozásom van és behívtak...

TB tartozásom van és behívtak CT vizsgálatra. Kiszámlázzák a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Az új munkahely elküldött tüdőszűrésre, gondolom azt nem én fizetem. Egy ilyen szűrés után hívtak vissza további vizsgálatokra pl CT. Egy vizsgálaton már voltam akkor nem szóltak hogy tartozásom van.


(A körzeti orvosnál pirossal kiírta a tb tartozást)

"Csak" 100ezer körüli összeg + néhány 10ezer késedelmi, de ez nekem nagy pénz.



2016. júl. 17. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A tüdőszűrés általában fizetős, kivéve ha a munkahely átvállalja, vagy pedig olyan régióban élsz, ahol fokozott TBC gyakoriság miatt ingyenes a szűrés. De ha eddig nem fizettél, akkor utólag már nem kell (mert azt a vizsgálat előtt kell).


2. Nem számláznak ki semmilyen vizsgálatot/beavatkozást akkor sem, ha nincs TB-d. Majd fogsz kapni egy papírt, hogy a rendszer szerint nincs jogviszonyod, rendezd és bla-bla, különben jön a NAV.


3. Érdekes, hogy melóhelyed van, de nincs jogviszonyod, mert ha bejelentettek, akkor rendezettnek kellene lenni a jelenlegi jogviszonyodnak... Az, hogy korábban volt olyan időszak, amikor rendezetlen volt, az a NAV dolga, amit majd adó módjára behajtanak, legalábbis én így tudom.


De a lényeg, hogy a 2. pont tuti, vagyis biztos nem számlázzák ki a CT-t.

2016. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a választ! Jelenleg van jogviszonyom! Ezt ellenőriztem.
2016. júl. 18. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első mondja és az valóban érdekes, hogy a körzeti orvosnál "bepirosodtál" hiszen most van biztosítási jogvidzonyod.
2016. júl. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A "bepirosodás" akkor történt amikor nem volt jogviszonyom. Azt hittem a tartozás miatt.
2016. júl. 18. 03:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Tartozás miatt nem pirosodsz be. Még NAV, és TB tartozás esetén sem pirosodsz be! Ez tuti biztos! Ha van munkahelyed, akkor a munkahelyedhez kell fordulnod, ez ügyben. Ha a munkáltatód ebben nem partner, akkor abban az esetben fordulj közvetlen a NAV-hoz. Ugyanis a NAV tud felvilágosítást adni TB ügyben. Kérd a NAV-ot hogy ellenőrizze le a be fizetéseidet, illetve ha és amennyiben szükséges, akkor kérd meg a NAV-ot, hogy a munkáltatódat is ellenőríze le, hogy rendben fizeti-e a járulékokat. Mert ha be pirosodtál akkor az azt jelentheti, hogy a munkáltatód nem fizet utánad TB-t.
2016. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!