Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag feladás után nem...

07istvan22 kérdése:

Csomag feladás után nem kaptam meg az elutalt összeget, csalás vagy banki probléma?

Figyelt kérdés

a kérdésem adott fent de pontosabban leirnám akkor.

tegnap elött volt egy eladó termékem hirdettem jófogáson hardveraprón. jófogáson volt egy érdeklődő/vásárló előre utalással fizetett erről küldött nekem egy netbankos átutalásos valami bizonylat szerüséget. nos én a csomagot elsőbbségivel feladtam de a pénz nem ért még ide közben rá irtam azt mondta azért mert az ö hibája túllépte az az napi limitet és függöben maradt az utalás nos másnap megint utalást inditott de még mindig semmi jel.

viszont ö erstebankon keresztül utal nekem az otpre melyik a nagyobb valószínüség csalás vagy bank csücsül rajta



2016. júl. 27. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

Soha nem adunk fel terméket addig, amíg meg nem érkezik a pénz! (ha eddig nem, akkor most ebből az esetből megtanulod)

Jó eséllyel palira vett (bocs) egy vevő - banki nyitvatartási időszakban az átutalás max 4 órán belül (de általában rövidebb) meg kell érkezzen.

Nem hiszem, hogy azt a rövid időt nem tudtad volna kivárni...


"küldött nekem egy netbankos átutalásos valami bizonylat szerüséget"

Egy esti átutalást akár vissza is lehet vonni, reggelre el sem megy a pénz. Ha meg beállítok egy 10 ezres limitet (mert a netbankon azt is be lehet állítani) és elutalok 15 ezret, akkor persze, hogy nem megy át az átutalás.


Tuti, hogy nem a bank hibája.

2016. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
az szép amit küldött képet azon viszont az szerepel hogy belföldi utalás és végrehajtva a számlaszámommal és nevemmel
2016. júl. 27. 12:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

nos, ha ma se jön meg akkor buktad.


Ezért nem küldünk semmit addig míg nincs pénz a számlán.

2016. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta azért mert az ö hibája túllépte az az napi limitet és függöben maradt"


"amit küldött képet azon viszont az szerepel hogy belföldi utalás és végrehajtva"


Nos, ha függőben van egy átutalás, akkor eleve nem lehet végrehajtva. Addig nem jelenik meg a végrehajtva kiírás, amíg a tranzakció létre nem jön. Ha nincs elég pénz, fedezet vagy banki időn kívül van az utalás, akkor nem írja, hogy végrehajtva.


Lehet, hogy egyszerűen behamisított egy átutalás képet.

2016. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján igen, csak hamisított kép lehet, mivel a végrehajtott utalásnak 4 órán belül ott kell lennie. Sajnálom, de ez egy átverés, ráadásul kőkemény.
2016. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És ez esetben van valami megoldá erre a dologra
2016. júl. 27. 13:31
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre a dologra nincs, mivel ezt jó eséllyel elbuktad.

Megpróbálhatod még követelni rajta a pénzt, befenyíteni, hogy feljelented a rendőrségen, mert ha Veled megcsinálta, akkor mással is, stb., de nem hiszem, hogy célt érsz.


Mivel SAJÁT MAGAD adtad fel önként, a pénz megérkezése előtt, így még a rendőrség se nagyon foglalkozna vele, szerintem... Azért bemehetsz, megkérdezheted, tudsz-e valamit tenni, de nem sok remény van rá.

2016. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Eddig nem hittem el, hogy az eladókat is átverik a jofogason.


Ajándékba adtad.

Gyakorlatilag egy megszerkesztett képért cserébe küldted el a csomagot?!


Nekem már húzták le az értékeléseimet/csillagjaimat vaterán, mert nem voltam hajlandó bemondásra postázni.

De inkább az, mint ez!

2016. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
Sajna ez tanulópénz 🙁 Nekem az otp-s átutalási megbízás is egy egyszerű Excel fájl, amelyben a tranzakció azonosító az hiteles adat. Sokszor eszembe jut, hogy elhiszik-e ezt nekem, de én a másik oldalon nem aggódom, mert úgyis befolyik hozzájuk a pénzem. Nos, ha ő duplikál egy ilyet, amibe beírja a neved s Giro-dat máris hihetőnek tűnik. Viszont fel tudod jelenteni a mail-eid alapján, ők meg le tudják nyomozni, hogy nem történt-e csalás.
2016. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Na a feljelentés megtörtént a nyomozó azt mondta higy töb mint valószinü hogy meglesz az elkövető ugyanis postán maradó cucc volt na most ott a kamera felvételek ott vannak személyi adatok stb. De viszont ha a posta ugy adta ki a csomagot hogy semmilyen formában nem kértwk személyazonosságot igazolo okmányt a postát is fel lehet jelenti valamit meg kell fizetnie a feladott csomag összegét. Hozzá teszem elöttevalonap tettek ellene feljelentést ugyanezzel a problémával sokkal de nagyobb értékü csomaggal az enyém egy 80 ezre árkategoria volt az övé meg joval több konkrétat nem mondtak hogy mennyi
2016. júl. 29. 02:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!