Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpresszről rendelt, posta...

Aliexpresszről rendelt, posta által lenyúlt csomag vételárát visszatérítik?

Figyelt kérdés
Rendeltem Aliexpresszről egy órát. Az óra már több, mint 2 hete megérkezett Magyarországra, tehát már rég meg kellett volna kapnom. Az értéke nem túl nagy, így valószínű, hogy csak bedobnák a postaládába, nem ajánlott levélként jön. Ezért arra gondolok, hogy valahol Mo.-n valaki lenyúlta a csomagot. Ilyenkor visszakapom a vételárat, ha indítok egy Disput-ot? Hiszen nincs nyoma, hogy bedobták vagy sem. Már több mindent rendeltem Aliról és mind megjött (és persze vissza is igazoltam).
2016. júl. 29. 22:15
 1/6 Fakmetalboss válasza:
Elvileg vissza kéne kapnod az árát. Próbálj reklamálni a postán és talán kártérítést is kapsz ha igazolod a csomagot
2016. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod (feltételezem én nyomonkövetési szám alapján), hogy MO-n van a csomag akkor a posta országon belül is nyomonköveti - tehát tudniuk kell, hogy hol van illetve lett-e kézbesítve.
2016. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamiért szeretnek tökölni a magyar postán, miután beért az országba 10 nap volt mire elért hozzám a levél, szerintem vár j még, a buyer protection 60 napig érvényes, de elvileg kötelesek visszafizetni ha nem kapod meg, kis értékeknél nem problémáznak, nagyobb cuccoknaál volt hogy közölték, visszafizeti ha bizonyítja hogy nem kapta meg, ami mellett hamis követő számot kapott, na most ezt hogy bizonyítod. Szerencsére ha ezt bejátszák és jogi útra viszed ott már nekik kell majd bizonyítani hogy megkaptad, de mondom ha ilyen 10 dolcsis kis izé akkor nem problémáznak rajta.

Amúgy mennyi az értéke? asszem 22 euró felett fennakad a vámon.

2016. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, az értéke nem egészen 7 dollár, szóval nem egy Seiko vagy Rolex óráról van szó, nem vágna földhöz az összeg ha buknám, csak bosszantó. Az eladó is korrektnek tűnik. Eddig minden megjött, ezért arra gondolok, hogy kitapogatták, érezhették, hogy óráról van szó, aztán valahol valaki eltette zsebre. Ahogy én eddig tapasztaltam a követési szám csak akkor kerül a Magyar Posta rendszerébe, ha ajánlott levélként jön (aláírással lehet átvenni), azok a csomagok, amiket csak úgy bedobtak, azok közül egy sem volt a posta rendszerébe. De még bizakodom, hogy megjön, aztán majd megyek a postára is reklamálni, ha mégsem, bár sokat nem fogok elérni ezzel.
2016. júl. 30. 15:17
 5/6 anonim válasza:
Es vegulis megjott?
2016. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem jött meg. Érdeklődtem a postán, először nem tudtak mondani semmit, majd később azt mondták, hogy visszaküldték (nem értesítettek, hogy átvehetem a csomagot és nem is volt ajánlott, valószínű a méret túl nagy volt ahhoz, h bedobják a ládába). Megírtam az eladónak, azt mondta fizessek még 2 dollárt és küld egy másikat. Erre én azt mondtam, h inkább adja vissza a zsét, ezt persze nem akarta, disputot indítottam, elutasították, h még várjak, mert a tracking szám szerint még úton van. Most várok még, közben az eladó hajlandó visszafizetni az összeg felét, mert szerinte megsemmisítik a csomagot. Én meg felhívtam a figyelmét, h ha nincs csomag, akkor elvileg jár a pénzvisszafizetés.
2016. aug. 23. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!