Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek! Mi a teendő?

Átvertek! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hirdetésekkel foglalkozó oldalon vásároltam egy hardvert.

A pénzt előre utaltam, abban egyeztünk meg, hogy ahogy megkapja a pénzt egyből postázza a terméket.

A postázás megtörtént, de nem azt kaptam, amiben megegyeztünk.

10eFt-ot utaltam, de a termék maximum ezer forintot érhet.


A bankszámlaszám megvan névvel együtt.


Mi a teendő? - Feljelentés? - Van értelme, az ügyet kivizsgálják?


A másik kérdésem, hogyha bemegyek az OTP-be, akkor kiadják a számlaszámhoz tartozó címet? Mert akkor személyesen hatásosabb tudnék eljárni.


Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 18. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cég tényleg létezik, akkor fordulj inkább a fogyasztóvédőkhöz.

Azok tudnak segíteni.

De csak így színre-szóra nem adnak ki a bankok adatokat.(Be is b@szna)

2010. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én először megírnám nekik, hogy vagy az van, amiben megegyeztünk, vagy megyek a yardra. Ha nem reagálnak, vagy elhajtanak, akkor mennék a yardra. A fogyasztóvédőkkel semmire sem mész, mert feltételezem, hogy magánszemélyről van szó.
2010. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magánszemélyről van szó.


Szóval van értelme a feljelentésnek?

A pénzemet mikor láthatom vissza?

Az illető ember ellen milyen eljárás indul?

2010. ápr. 18. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez árverési, vagy hirdetési oldal?

Ha árverési, akkor az árat nem kifogásolhatod, csak azt, hogy a kapott áru nem felelt meg a annak, amire Te licitáltál.

Ha hirdetési, akkor az árat megint nem, csak azt kifogásolhatod, hogy az nem az, mint ami a hirdetésben szerepelt.

2010. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keresd meg az eladót, add elő kifogásaidat. Ha nem adja vissza a vételárat, akkor bizonyítani kell, hogy átvert, onnan kezdve bíróság..

Talán idetartozik, hogy a rendőrség úgy tudom, 20000Ft. kárérték alatt nem indít nyomozást sem lopási ügyben.

2010. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: rosszul tudod, akár 50ftért is indíthat. Amúgy kedves kérdező ha megéri neked az a 10.000ft a sok utánajárkálást stb... akkor megteheted a feljelentést, de üzemanyag, idő stb, meglátod
2010. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hirdetési oldal, név szerint hardverapro()hu
2010. ápr. 18. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam korábban a yardot. Akárhogy is nézzük, ez bizony csalás. Mint olyan, a rendőrség köteles nyomozni az ügyben, ha feljelentést teszel, hiszen a szükséges adataid, amivel alá tudod támasztani megvannak. Ha megvannak a váltott emailek, nyomtasd ki, vidd azt is magaddal, az jogilag szerződésnek minősül, ha ott megegyeztetek. Lehet, hogy másokat is átvert és már folyik ellene nyomozás. Az egy dolog, hogy kis értékre van elkövetve a csalás, ha a rendőrség úgy gondolja, akkor a nyomozati szakasz végén úgyis a szabálysértési hatóság elé tárja, nem a bíróság elé. Mindenféleképpen jelentsd fel, ha nem mutat hajlandóságot arra, hogy kártalanítson.
2010. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!