Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem egy webshopból egy...

Rendeltem egy webshopból egy terméket és visszaküldtem mert nem passzolt a méret, nem akarnak fizetni, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A robogómhoz rendeltem új hengert, és mikor megjött kiderült, hogy nem passzol a motorra. Felhívtam az üzletet, és azt mondták, hogy küldjem vissza. Viszont pár napra rá jött az e-mail a postától, hogy kapni fogok egy csomagot újra (amit nem voltam hajlandó átvenni újra). Ismét felhívtam a webshopot, és közölték, hogy a termék sérülten érkezett (2 lamella letört a motorról, valószínűleg leejthették) vissza hozzájuk, és így nem tudják visszavenni. Én gyári csomagolásban sérülésmentesen küldtem vissza, átlátszó ragasztószalaggal körbetekerve bőségesen, de hozzájuk már postai ragasztószalaggal ellátva érkezett meg, mégsem vettek fel jegyzőkönyvet átvételkor, mert azt hitték a posta segített nekem becsomagolni. Szerintem ez egyáltalán nem az én mulasztásom miatt van, és az érdekelne, hogy nem-e köteles X időn belül visszafizetni a pénzemet, mert ezt már neki kellene a postával rendeznie?.

2016. aug. 13. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha hozzájuk sérülten érkezett, nem fogod tudni bizonyítai, hogy te épségben adtad fel. Innentől kezdve nincs nagyon miről beszélni.
2016. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a posta átragasztotta. Voltam az itteni postán amikor megtudtam mi történt, és azt mondták, hogy neki ott átvételkor jegyzőkönyvet kellett volna felvennie.
2016. aug. 13. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem neked van igazad, mert sérült csomagot NEM VESZEK ÁT. Pláne nem, ha egyértelműen látszik rajta a sérülés. Jegyzőkönyveztetni kellett volna.
2016. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bankkártyával fizettél? ha igen: bankodnál indítsd el a lekönyvelt tranzakció reklamációját (charge back)
2016. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utánvétes fizetés volt.
2016. aug. 15. 12:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül visszakaptam a vételárat, és az eladó rendezi a postával a dolgokat.
2017. márc. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!