Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aranykérdés! Szerintetek...

Aranykérdés! Szerintetek gyanús ez a színarany/befektetési arany?

Figyelt kérdés

Fél éve vettem körülbelül egy népszerű európai 1 unciás érmét.

Amikor nézegettem,utána vettem észre rajta,egy bizonyos területén,egy bizonyos pontocskákban szürke színt. Ezt úgy kell elképzelned,hogy ha merőlegesen nézel le az érmédre,nem látod,ellenben ha 45 fokban tartod,tehát kicsit meghajolsz,és a fény rávetül,akkor látszanak azok a szürke-szín gyanús dolgok,pontokban,iszonyatosan picik.

Próbáltam nedvesített vattával eltávolítani,nem sikerült.


Nagy cégnél vettem,a neve: Conclude

Elvittem a hatósághoz is,ott sajnos csak felületi vizsgálatot csináltak(másnapra le is egyeztettem az áru visszaadását a kevés időm végett),a papíron 99%-szerepel.

EGyébként érdekes a hatóságnál,hogy telefonban azt mondták,le lesz zárva valamiben,és akkor már ne bontsam fel többet,viszont semmi nem volt,egy papír,és kész.


Mondták már zálogosok,hogy a fényt másképp veri vissza az a rész,a cégnél azt mondták,elképzelhető,hogy szennyeződés került rá akár a gyártásnál,akár általam,vigyem be,ultrahangos készülékkel "fürdőbe" teszik,ez mindent eltávolít(szennyeződést)róla.


Mi a véleményetek?


Nekem ez fontos,mert nem tud egy egyetemista mindig kiadni 1 uncia értékű forintot.


Köszi előre is a választ.


2016. szept. 28. 13:16
 1/2 Orfeus ***** válasza:

Szia!


Habár én még nem vettem, de nagyon szemezek vele. Bár az olcsóbb fémek jobban érdekelnének, csak ugye áfa van rajtuk, így nem éri meg senkinek megvenni őket...


Én amit ezekről tanultam az az, hogy mindenképp valamibe bele kell hogy tedd. A válasz amit kaptál a szennyeződéssel kapcsolatban elég korrektnek hangzik, a fördő mindent eltávolít, de akkor egy kapszulába kell utána azonnal tenni, és nem szabad felbontani.


Ugye eleve van ilyen olyan minősítés ezekre, és általában ilyen védő csomagolást használnak mindig (már amennyire véd). Ha van lehetőséged vidd el, csinálják meg, de egy UNC vagy akármilyen kapszulába legyen beletéve mindenképp. Pl ha megnézed akkor az Argor-Heraeus aranyak is mind bevannak csomizva.


Én spec nem vennék olyat ami nincs semilyen csomagolásba, úgy se fogdosom, ha páncélba rakom ott is megkarcolódhat stb, de egy akármilyen alap csomagolás elég hogy lerakjam a helyére, aztán ott szépen elvan magának.

2016. szept. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Conclude egy eléggé megbízható kereskedő cég, kizártnak tartom, hogy ne valódi aranyat kaptál volna.

De ha ennyire aggódsz, akkor add el, és Ausztriában, a MÖ shopjában vegyél másikat.

2018. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!