Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » BKV behajtási ügy,2013....

BKV behajtási ügy,2013. január elejéről. Elévült? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kaptam 2016.szeptember 22-én egy sima levelet a szüleim szomszédjába bedobva a BOKK KFT-től, amelyben leírták, hogy ~32000 Ft körüli egyenlegem van, amit mielőbb fizessek be, amire van szeptember 30-ig időm. A levél 16-án kelt, és azt írták bele, hogy 15 napon belül reagálhatok, részletfizetést kérhetek stb. A megadott számon nem értem el őket, ezért írtam nekik a e-mailt és rákérdeztem mi ez? Milyen tartozás? Miért kaptam. Valamikor évekkel ezelőtt egy buli után nem érvényesítettük véletlenül a jegyeinket és az utolsó metróra rohantunk. Elkaptak lent, de már nem engedtek vissza lyukasztani. Elvileg a jogszabályok szerint ez egy elévült tartozás (jogalap nem szűnt meg). Viszont ők erre az e-mailemre postai úton válaszoltak, amit MA olvastam, ma érkezett. Abban, ha jól értelmeztem arra akarnak utalni, hogy az elévülés megszakadt és újraindult, mert én a levelemmel és aláírásommal igazoltam, elismertem a tartozásomat, és már tudom hogyan fizessem be a csekken, mert ők erről tájékoztattak. NEM ÉRTEM, hogy mi a jó ilyen esetben? Ha nem értek egyet ezzel és nem írok nekik, akkor FMH-t küldenek. Ha visszaírok érdeklődve, hogy mi alapján akarnak fizettetni 3 és fél év után, akkor az már megszakítja az elévülést? Hogy van ez? És kérlek most hagyjatok a "fizesd be, mert tartozol" és hasonló hozzászólásokat. A jogaimat szeretném tudni + a lehetőségeimet. Előtte és azóta is bérletes vagyok minden hónapban. Köszönöm

2016. szept. 30. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz, mondjon ellent. De az elévülés hosszabbodik bizonyos "cselekményekkel", tehát az vizsgálat tárgya, hogy tényleg elévült-e a tartozás bizonyos időpontban.
2016. okt. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

2013 januári a történet. (Tehát a jogszabálymódosítás után történt, már egy éves elévülési idővel.) Hogy az elévülés hosszabbodjon, ahhoz 2014 januárig a következő események valamelyikének kellett volna megtörténni:


- a tartozás elismerése,

- egyezség,

- a kötelezettség módosítása,

- a követelés bírósági eljárásban történő érvényesítése


Ha igaz a kérdező állítása és 2016 szeptember 22-ig egyáltalán nem próbálták behajtani ezt a tartozást és a fenti események közül egyik se történt meg, akkor a tartozás elévült.

Egy érdeklődő email semmiképpen nem nevezhető tartozáselismerésnek. Ha minden úgy történt, ahogy a kérdésben le van írva, nekem az a véleményem, itt mindössze a behajtó cég trükközéséről van szó, és az adósok tájékozatlanságát kihasználva próbálják rávenni őket elévült tartozásuk kifizetésére. (Amivel próbálkozni természetesen nem jogtalan.)

2016. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ez így igaz. Nem kaptam semmit mostanáig.


Mi a teendőm, hogy elkerüljem a további trükközésüket és rövidre zárjam?


Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 4. 01:50
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es!


Nem tudom, hogy hányszor kell még elmondani, hogy az elévülési idő 5 év. A bíróság általi "végrehajtatás" lehetősége évül el 1 év után a fenti esetben.

Az már letelt, tehát bíróságra nem viheti a cég az ügyet, végrehajtható okirat nélkül pedig nincs lehetőség inkasszálni, jövedelmet letiltani, ingóságot, ingatlant foglalni, értékesíteni.

Ettől esett el a cég, nem pedig elévült a tartozás.

Tehát egy 2013-as esedékességű tartozás még nem évült el még akkor sem, ha 1 db levelet sem írtak ezzel kapcsolatban az adósnak. Ugyanúgy követelhető, mint bármilyen más tartozás.


És ne ragozzuk tovább ezt a dolgot, mert már kezd idegesítő lenni. :)

2016. okt. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mi a teendőm, hogy elkerüljem a további trükközésüket és rövidre zárjam?"


Szerintem keress egy ügyvédet, aki szép jogi nyelven megfogalmazza nekik, hogy ezt a tartozást bírósági úton nem tudják már behajtani rajtad, te pedig önként dalolva nem fogsz fizetni és innentől csak a papírt pazarolják az ügyre.


Kedves idegeskedő 76%-os!


Az elévülés minden esetben a követelés bírósági úton történő érvényesítésének a megszűnését jelenti, maga a követelési jog nem szűnik meg soha, ezzel mindenki tisztában van, nyugodj meg szépen! :)

2016. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok én ideges, de Neked valószínűleg a fogalmakkal van zavarod. :)


Köszi, én "kiszálltam" a dologból.

2016. okt. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!