Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért drágább minden ebben a...

Miért drágább minden ebben a szegény országban, mint külföldön ahol 3× os a fizetés?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy külföldön drágábbak a minden. Egy nagy fenét, az albérletár ausztriában konkrétan kb. ugyanannyi, 1 65 nm es lakás Bécsben 1100EUR, luxus, Írországban Waterford (50 ezres, mint Sopron) 1 78 nm es KŐlakás 92E ft 1 hó kaució. Ebayen konnektor átalakító 150 Ft, itt 4000-6500 Ft, Hong Kongból ami gazdag mint a franc, cipő 600 ft, itt a kínai piacon is 800 Ft. A kaja is olcsóbb, Angliában 50 cent 1 zacsis leves, itt 290. Csak ott 5× ös a minbér. Londonban osztott szoba 75 font, mint itt 1 egyágyas kicsi szoba a külvárosban természetesen panel, Budapesten. A belföldi kistermelők sírnak, mert a külföldi nagykereskedők tized annyiért árulnak, mint a kofák a piacon, Tesco stb. És a magyar gazdágtól többletáron senki sem vesz, ennek ellenére csomó helyen hallom, hogy külföldön így drága meg úgy. Az ügyintézés külföldön szinte ingyenes, itt magyarországon még azért is fizetni kell több díjat, stb, a telefon net árak 10× es szorzóval futnak (ami azért eléggé géz), az adó meg ugye kisebb jövedeélemre (még a minbér is 73E ft), nagyobb %, hiába keresnek keveset a magyarok, több % adót fizetnek, mint külföldön azok, akik az 5-szörösét megkeresik. Jön még hozzá a VÁM.


Érdekes, hogy a "kint minden drágább"-at csak magyarországon élőktől lehet hallani. Talán csak azért van, hogy magukat nyugtassák hogy kint sem jobb az élet, mert arányosan többe kerül minden? És az ilyenek még ki sem mennek nyaralni, hogy lássák az igazságot? Amerikában kb. 5 öd annyi a kaja, szolgáltatások, lakbér, földterület, és a hivatalos szolgáltatások. Az egészségügy meg magyarországon olyan, hogy ha fizetnének érte se kéne az embereknek.


2016. okt. 1. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom te hol élsz de én Angliában 2 szobás sorházat bérelek aminek rezsivel együtt (víz, gáz, villany, internet, telefon, counciltax) a teljes havi kiadása 970 font. Még csak nem is London a város. Átszámítva ez 350 ezer forintnak felel meg. A havi minimálbér 1200 font..

Otthon Budapesten van a 16 kerületben 2 szobás lakásom aminek a havi kiadása a 40 ezer forintot sem éri el. Itt a környéken egy hasonló lakást mint az enyém havi 50-60 ezerért adnak ki..

Magyarországon 2 ember elmegy étterembe vacsorázni ott hagy mondjuk 8000 forintot. (mi most májusban ennyit fizettünk egy budapesti étteremben. Itt kint Angliában még csak nem is jó nevű helyre ül be az ember vacsorázni és 2 személyre 40 fontot fizet. Átszámítva 15 ezer forintnak felel meg.. Most akkor miről is beszélsz?? Ja és Angliában nincs cent. 50 pennys zacskós levest még a kóbor macska sem eszi meg.

2016. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az gondolom 1 belvárosi lakás, 350E ből itt se kapsz 32 szobás belvárosit. max 900E ből.
2016. okt. 1. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Azért írtál összevisszaságokat, ha Angliában a legolcsóbb gagyit veszed, akkor itthonról ne a márkásabb terméket állítsd vele szemben.

Azt mondod, ott a zacskós leves 50 cent, ez most 50 penny akar lenni?

MIndegy, vagy 50 cent, vagy 50 penny, de itthon 290?

Nem tudom, hol élsz, de a gyorslevesek 60-80 ft körül vannak. Még a Maggi sincs 290.

Százasboltban van olyan, hogy 2 db 100 ft.


Írod a lakást Báécsben. 1100 EUR. Ez ugye több, mint 300 ezer.

Megint csak nem tudom, hol élsz, én debreceni vagyok, itt egy ekkora lakás olyan 60 ezertől indul, vagy mondjuk 80.


Te voltál már kint?

Drága kint az élet.


Magyar gazdától senki nem vesz?

menj már ki a piacra, olyan tömeg van, hogy lépni nem lehet, mert sokan inkább ott veszik meg a házit DRÁGÁBBAN, mint a tescós külföldi árut.


Az ügyintézés külföldön ingyenes, itthon nem? Egy csomó olyan dolog van, ami itt ingyenes, és kint nem.


Ne csak kiragadj egy-két dolgot, mert hallasz vagy olvasol valamit, hanem nézd komplexen.

Nekem úgy tűnik, nincs semmi tapasztalatod, csak néha valami megüti a füled.


Ebayről rendeltél már? Én igen. Valami hihetetlenül gagyi. Itthon sem kell a legdrágább helyen megvenni egy átalakítót, hanem szét kell nézni.

Ember, ha te egy elektroms kütyüt tényleg megveszel 150 ft-ért, és ezt még büszkén hangoztatod is, akkor itt nincs miről beszélni. Csak könyörgöm majd ne írd ki a kérdést, hogy "Elektromos tűzben leégett a lakásom, a biztosító nem akar fizetni, mit tegyek?"

2016. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem belvárosi lakás. Ilyen sorlakást bérelek


[link]



Még véletlenül sem nevezhető belvárosinak. Tucatháza ami a legtöbb esetben dohos, vizes, penészes ( szerencsére a mi házunk csak beázik de a szomszéd alkoholos hangos dumáját simán lehet hallani)

2016. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdező már írt ki hasonló kérdést és akkor is a külföldi legolcsóbb, leggagyibb termékeket hasonlította össze a magyar drágább,közép vagy felső kategóriás termékekkel.
2016. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom te merre jartal kulfoldon, ill hol laksz Mo-n,de nem tudok veled egyeterteni. A mi lakasunk egy tarsashazi lakas (atlagos allapotu ill meretu), kozepes meretu varosban, Svajcban, es a berleti dija atszamitva kb 430ezer Ft. Ezenkivul a kajara havi kb 230 ezer megy el, pedig nem kaviart eszunk , v hust hussal....

annyi igazsag van, hogy egy nemetorszagi penny ugyanolyan aron van majdnem, mint Mo...

2016. okt. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ.

Annyit még hozzátennék, hogy ezeket a demagóg dumákat tényleg csak az hiszi el, akinek nincs tapasztalata.

Kelet-Magyarországi vagyok, néha átjárunk Romániába bevásárolni, mert egy csomó minden olcsóbb.

Ha csak ezeket írnám le, akkor a kérdező kiejelentené, hogy Románia mennyivel olcsóbb.

De emellett van egy csomó minden, ami kb hasonló áron van, és megint más dolgok meg drágábbak, mint itthon.

Abból, hogy 1-2 dolgonak az árát összehasonlítod, nem lehet két országot összehasonlítani!

Példa: Romániából hozzuk a húst, az édességet, a száraztésztát, fűszereket, mert lényegesen olcsóbbak.

A cukor pl. ugyanannyi.

A kávé például jóval drágább, mint itthon.

Amerre mi járunk, a benzin is drágább.

Szóval ha hallunk valamit, ne vonjunk le belőle túl messzemenő következtetéseket.

2016. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kèrdező! Szépen kivàlogattál pàr neked tetsző infót, beleraktad egy semmilyen mondatba hogy fikàzhasd az orszàgot. Làtszik hogy huzamosabb ideig nem éltèl külföldön, csak fèl informáciòkat böfögsz, összefüggèstelenül. Ha nem putriban, hanem emberi körülmények között akarsz élni nyugaton, akkor a minimàlbèr ott sem elèg semmire. Valamennyire jobb a helyzet, de nem 5x-ös a különbsèg. Amerikát felhozni pèldakènt hogy olcsò az meg idiòtasàg. Pàrommal 1800 USD a lakber, 350 USD a rezsi, ès ezen felül èvi 3200 dollàr a inhatlanadó. Egészségügyi biztosítàs kettőnknek 375 dollàr. Emellett orvoslàtogatàsonkènt 50 dollàr. A kòrhàzi ellàtàst fedezi a biztosìtàs, de az önrész 200 dollàr. Autò 250/hó. Alacsony jeresetű embernek mèg mindig Magyarországon jobb, mert nyugaton gyakorlatilag putriban lakhat ès zacskòs levest ehet. Ha neked ez jò, csinàld.
2016. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!