Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy adományozzak? Egy helyre...

Hogy adományozzak? Egy helyre többet, vagy több helyre kevesebbet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 18:53
1 2
 11/12 anonim válasza:
2003 ban egyszer làttam egy hajléktalant,koràn reggel aludt egy lépcsőhàz előtt a betonon,fél üveg kannàs bor volt mellette (fehér :D),és odaadtam neki az összes pénzem kb( 800ft-ot).Először morcos volt,hogy felébresztettem :) És nem a napi jócselekedetért tettem,és nem is olyan hàlás mondatokért hogy "sokat màr kaptam,de mindent még soha" :) Nekem elég volt ,hogy egy pillanatra megcsillant a hála a szemében...de lehet màs volt :) Mindenesetre nem értette miért adom neki,nyersen brummogott egyet,ezt köszönömnek vettem :) Ezután tàvoztam,és vissza sem néztem :)
2016. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valóban sok egyéni tragédia van, amit ha nyitott szemmel "jársz az utcán", akkor észreveszel. Nem feltétlenül a tévében meghirdetett esetekre gondolok, mert olyankor szerintem tömegével érkeznek az adományok, de lehet, hogy tévedek.

A mamutszervezeteknek én semmiképpen nem adnék (vöröskereszt és társai). Nem mondom, hogy szétsikkasztják, de úgy vélem, hogy sokkal kisebb arányban költik konkrét segítségnyújtásra az összeget, és inkább önfenntartásra, vagy kitudja, mire mennek.

A 3H alapítványról vagy miről (amelyiknek az adománygyűjtői az aluljárókban könyvjelzőt, képeslapot noteszt... "osztogatva" de nem odaadva állítanak meg, és pénzt kunyerálnak szegény gyerekekre hivatkozva, a HVG érdekes cikket írt. [link] Nekik egy vasat se adnék.


De vannak valóban kis szervezetek, amiket azért elég könnyű nyomon követni. Egy látogatás egy kis önkéntes munka során belülről is megtapasztalhatod a helyzetet. Így igazán hiteles. Persze ilyesmiben egy ismerős is sokat tud segíteni.

2016. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!