Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Törvénytelen egy weblapon...

Törvénytelen egy weblapon feltüntetni a termék fogyását de hamis értékekkel?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát ebben a katyvalagban nem szerepel az hogy termék mennyisége és fogyásának mértéke minek számít.

Szerintem ez nem a termék tulajdonsága, de ez gumiszabálynak látszik amikor erre is utalnak a tényleges megfogalmazása nélkül.

Elvileg a vásárlásra a termék tényleges tulajdonsága, ára stb. ösztönözne nem pedig az, hogy hány db van belőle.

2016. okt. 18. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak belinkeltem a jogszabályt ami erre vonatkozik, az értelmezését meg rád hagytam. Egyébként én is ezt szűrtem le belőle. Azt viszont nem tudom, hogy ha kapnál egy nav ellenőrzést, akkor nem-e kérdeznék meg, hogy hol vannak a másodbizonylatok a megvásárolt termékek után. :)
2016. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az a baj, nem az számít hogy én hogyan értelmezem, hanem hogy a hatóság.

amúgy meg a nav nem igazán tudna mit kezdeni ezzel, mert ők csak az eladott termék után kérdezhetnek, az el nem adott termékhez nem sok közük van, el nem adott termék után ugyanis nem kell adózni...

2016. okt. 18. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Én azt hittem hogy többnek akarod feltüntetni azt a mennyiséget, ahány darabot eladtál az adott termékből.
2016. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jaa...


mondjuk ez is jó kérdés. eddig menyitt vettek meg s hamisan többet irunk.


én abból indultam ki, hogy az van feltüntetve hogy hogy hány db volt, s egy számláló mutatja ahogy fogy és azt imitálja hogy gyorsabban fogy mint a valóságban.

2016. okt. 18. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább írd ki azt, hogy utolsó arabok. azt senkinek nem kell tudnia hogy az hány darabot takar. ;-)
2016. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
embercsempészettel nem foglalkozom. van igyis elég migráns.:)))))))))))))))))))
2016. okt. 18. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
fogyasztókkal szembeni tisztességtelen magatartásnak minősül. Ha megtalál a gvh akkor bünti, ha nem akkor megúsztad. Ennyi.
2016. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!