Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon mikor alakult...

Magyarországon mikor alakult ki az a képzet az emberek fejében hogy aki kétkezi munkát végez az egy hülye?

Figyelt kérdés

Nálunk megmondod valakinek hogy kőműves vagy és kb kiröhög.

De ez igaz minden segéd meg szakmunkára is.


Amíg Magyarországon éltem csak azt hittem ez mindenhol így van a világon, de Ausztriában tapasztaltam hogy nincs így.


Itt senki nem röhögött ki a munkám miatt, pedig segédmunka.


Mikor alakult ki ez a suttyóság nálunk?


2016. okt. 28. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Vagy csak ott nem olyan parasztok, hogy a szemedbe mondják. Ettől még egy bankár vagy akár egy mezei HR-es ott is ugyanúgy "lenéz", csak sosem fog a barátikörödbe kerülni (pont az előbbi okok miatt), hogy olyan viszony legyen köztetek, hogy ezt el is mondja...
2016. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Sef fiu ujra. Beteg vagy, jogyerek, kezeltesd magadat. A kulonbseg az osztrakok meg a magyarok kozott e tekintetben annyi, hogy nem a szemedbe mondjak, mit gondolnak rolad.
2016. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ilyesmi nem alakult ki.

Értelmes ember nem mond ilyet.


A kőművest meg főleg nem nézik le, mert jó eséllyel többet keres, mint egy átlagos diplomás.

Ma sok esetben egy jó szakmunkás többet keres akár egy vezetőnél is.

És lasszóval kell őket fogni, már csak jövő nyárra tud időpontot adni egy mester.

2016. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

mert az a menő ha diplomás vagy akkor lesz jó állásod, akkor leszel jobb rabszolga.


Amúgy segédmunkára azért ne verjük már a *** nyálunkat. Nem kell hozzá még ész se, hogy olyan állást kapj.

2016. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
A kőműves nem a lista legalja... a legrosszabb szerintem a gyári betanított munka, 3/4 műszakban.
2016. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:
69%

Hát nem ismered a mondást?

Egy kis cement, egy kis mész, kőművesnek nem kell ész!

2016. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!