Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik pontosan a...

Hogy működik pontosan a felmondás?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem dolgozni egy gyárban, 3 hónap próbaidővel. A szerződésben az van, hogy a felmondási idő 15 nap és ezalatt is be kell járni dolgozni. Ha én fel szeretnék mondani mert nem tetszik és/vagy nem bírnám, ugye elintézem a felmondást, és ha letelik a 15 nap, ott hagyhatom. A kérdésem lényege az lenne, hogy ezt a 15 napot, hogy fizetik? Ugyan úgy érkezik a számlára mint pl. a fizetés, hogy következő hónap elején, vagy miután ledolgoztam a 15 napot, elbírálják és kézhez kapom?

Elolvastam a szerződést viszont ezt nem írták le benne.



2016. nov. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen kifizetik azt a 15 napot is, mint munkabér. A próbaidő alatt viszont bármikor felmondhatod indoklás nélkül, és nem kell ledolgozni a 15 napot.
2016. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 7. 10:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a betanulási időt is fizetik? Napokra van osztva s az elmúlt 2 napban csak elmélet volt. Ez is rendes munkanapnak számít, mintha dolgoztam volna?
2016. nov. 7. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már megvan a jogviszony és nincs kikötve, hogy az oktatás alatt nincs munkabér, akkor kifizetik.

Az első válaszomhoz csak annyit fűznék még hozzá, hogy a próbaidő alatt nincs 15 nap felmondási idő, ekkor persze nem fizetik ki a nem ledolgozott 15 napot (csak hogy egyértelmű legyen).

2016. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm még egyszer! Ment a zöld kéz.
2016. nov. 7. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!