Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliában hogy működik a...

Angliában hogy működik a három hónap próbaidő alatt történő felmondás?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy Magyarországon írásban kell benyújtani a felmondást, nem kell indokolni és nincs felmondási idő sem. És talán 5 munkanap amíg megkapom a pénzemet és a papírjaimat.


Angliában dolgozom, még próbaidőn belül, de fel akarok mondani és hazautazni. Hivatalos, bejelentett munkáról van szó, viszont még nincs bankkártyám sem (tudtam hogy haza fogok jönni úgyhogy nem is siettettem) és ezért borítékban kapom a fizetésem (ami egyébként egyszer volt mert nem régóta vagyok itt).


Ha pl egy héttel előtte adom be a felmondásom, akkor nekik azt az egy hetet már meg kell várniuk és dolgozhatok tovább?

Amiatt aggódom, hogy a lakhatást a munkaadóm biztosítja ingyen, és ha megtudná hogy egy hét múlva fel akarok mondani, akkor most rögtön kiadná az utam és itt lennék fedél, repülőjegy minden nélkül. Viszont ha meg későn adnám be a felmondásom, pl előtte 1-2 nappal, akkor meg a pénzem nem kapnám meg, mert borítékban kapom kézbe, és akkor már nem lennék itt...


2016. nov. 3. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerzodesben benne van a felmondasi ido probaido alatt, olvasd el. De szerintem ez nem bejelentett munka, mert UKban nincs olyan (nem hallotam rola - penzugyes vagyok), hogy boritekban adtak volna fizetest bejelentett munkanal. Elvileg ingyen sem lakhatsz, arra is adozni kell.

Nemtudom milyen a munkaltatod, de bentlakasosnal alltalaban meg lehet beszelni, hogy melyik lesz az utolso munkanapod es akkor addig maradsz a lakasban/szobaban is.

De nekem nagyon feketenek hangzik ez a melo... fizu papirt kaptal?

2016. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!