Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jobb a vállalkozónak, ha...

Jobb a vállalkozónak, ha kp-ben fizet mint átutalással? Vagy kisebb összegnél még belefér?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 10:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7: igen, valószínűleg mástól fognak rendelni ezután. Az átutalásnak nyoma van.

Vagy ad számlát és akkor fizetnek átutalással.

Vagy rendelnek mástól.

2016. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha János megmondta, hogy nem gond neki, akkor meg mi a kérdés??????
2016. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mert lehet, hogy gond neki, csak nem akarja mondani, mert azzal rögtön arra világítana rá, hogy

1: nem akar fizetni, vagy nehezére esik

2: nem tetszik neki az adózatlan pénzmozgás és ezért gond.


Ezért lehet inkább nem mondja ki, de legközelebb mással csináltatja.

2016. nov. 15. 10:49
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, jó nagy mellényed van!! :-(


Te fogalmazol homályosan és még utána te szólod le a segíteni akarókat!!

" a gyengébbek kedvéért"


Igen, a vállalkozónak, aki megveszi a ruhát számla nélkül (tök mindegy, hogy készpénzzel vagy átutalással), is lehet baja - ugyanis ha nem tudja igazolni az eladott áru eredetét és beszerzési összegét, akkor a NAV őt is megbüntetheti, nem csak az "ismerősödet"(aki szerintem Te vagy, hiszen Te írtál proxy-ról :D )

2016. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Jó, akkor én vagyok és valójában nem babaruháról van szó, hanem 20 kilós indonéz aranyrögökről.
2016. nov. 15. 11:18
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, most már elfogyott a türelmem:

Tudod, ezen az oldalon TELJESEN INGYEN, jó szándékkal megpróbálnak segíteni az emberek NEKED, a Te vagy az ismerősöd problémáját. Erre te nekiállsz leszólni a válaszolókat - meglehetősen fordítva ülsz a lovon...

2016. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
döntsd már el, vállalkozó nem magánszámláról utal. HA igen akkor nem vállalkozóként, hanem magánszemélyként vásárol.
2016. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
egyébként az eseti utalásnak költsége van, én se fizetnék így, ha kp-ban megoldható.
2016. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!