Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem fizet a munkáltató,...

Ha nem fizet a munkáltató, mennyi ideig várnátok, mielőtt hivatalos útra terelitek?

Figyelt kérdés
Elbocsájtottak két hónapja, de tartoznak. Megy a mese, hogy nehéz helyzetben vannak, legyek türelmes. Számtalan fiktív határidőt kitűztek már, hogy mikor fognak fizetni, ezek lejártával nekem kellett érdeklődni, hogy mi újság. Most is épp lejár egy határidő. Eddig a barátságos viszony fenntartását tartottam szem előtt, most azonban szükségem van a pénzre. Úgy gondolom, most már figyelmeztetés nélkül a hivatalos utat fogom választani. Mit gondoltok, nem "aljas" dolog ez? Vagy várjak még?

2016. nov. 21. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem vagy alkalmazásban, akkor már nem érdemes várnod. Ha alkalmazásban vagy, akkor az ember a jó viszony miatt elvisel egy kis csúszást (pár munkáltató még személyes sértésnek veszi, ha kéred, ami jár, és még ő rúg ki téged, mert ő nem fizet), de amikor már nem is vagy ott, akkor a jó viszony fenntartása értelmét veszíti.
2016. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, csak azt mondták, ha megoldódott a probléma, visszavárnak. Nem mennék, szóval lényegtelen, de akkor is a kulturált elválást preferáltam volna. Ez a bejelentgetés meg nem épp az. De most már kénytelen leszek ezt választani.

Köszönöm!

2016. nov. 21. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Első körben egy ügyvédi levelet küldjetek, mert arra sokszor fizetnek már.

Ha az sem segít (rövid, komoly határidőt kell adni), akkor pedig sajnos csak a jogi út marad.

2016. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem először próbáld még meg, hogy csak megemlíted nekik: idáig tudtál várni, megértő és toleráns voltál, de szükséged van a pénzre és amennyiben nem fizetnek ki 5 napon belül, úgy kénytelen leszel elmenni az Országos Munkaügyi Fõfelügyelõség-re
2016. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt már számtalanszor megtettem. Nem hatotta meg őket, merthogy ők most nehéz helyzetben vannak. Nem hiszem, hogy nálam jobban.

De erre gondoltam egyébként, hogy Munkaügyi Felügyelőség lesz belőle.

Köszönöm!

2016. nov. 21. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Indítsd el a fizetési meghagyást a közjegyzőnél, fizetni fognak, mert nem akarnak felszámolást
2016. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben valószínűleg nem indítható fizetési meghagyásos eljárás.


Ugyanis: Nincs lehetőség azonban fizetési meghagyásra, ha a munkavállaló pénzkövetelés iránti igénye a munkaviszony keletkezésével, módosulásával, megszűnésével, vagy a munkaviszonyból származó kötelezettségeknek a munkavállaló által történt vétkes megszegése miatt alkalmazott jogkövetkezménnyel függ össze. Ha tehát a munkavállaló azért szünteti meg munkaviszonyát, mert a munkáltató nem fizetett munkabért, akkor ebben az esetben az elmaradt munkabér iránti igény fizetési meghagyás útján közjegyző előtt is érvényesíthető, viszont a munkavállalói azonnali hatályú felmondás esetén járó felmentési időre járó távolléti díj, és jogosultsági feltételek fennállása esetén a végkielégítés csak munkaügyi perben bíróságon követelhető.

2016. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

előző, ugye tudod, hogy hülyeségeket beszélsz?


ez más jogi helyzet, megszűnt a munkaviszonya, jár neki munkabére, mehet a fizetési meghagyás, mivel nem kérdéses, hogy jár neki a pénz

2016. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Elbocsájtottak két hónapja"


- fogalmunk sincs, miért bocsátották el.

Ezért ilyen kijelentést nem tehetsz.

2016. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a maradék részt is olvasd már el! az is ott van, hogy elismerték a tartozást
2016. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!