Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlag fiatalnak az egyetle...

Egy átlag fiatalnak az egyetlen lehetősége hogy megalapozza anyagilag a jövőjét, ha külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Hangsúlyoznám hogy átlag, tehát nincs olyan képesítése amivel átlag feletti fizetést kapna otthon, nem tudják támogatni a szülei, nincs semmi briliáns vállalkozási ötlete amit megvalósítson stb..
2016. dec. 4. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát én sok fiatal ismerek akik Magyarországon szobát bérelnek, azok tudnak spórolni, és élik is az életüket.. De a párban vannak azok már igyekszenek külön albérletben élni.
2016. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kérdésed több dologtól is függ:


- Mekkora összeget keresel.

- Mekkora kiadásaid vannak.

- Mekkora értékű lakást akarsz venni - gondolom a jövő megalapozása azzal kezdődik anyagilag, hogy legyen egy saját ingatlanod.


Ahol én élek, ott a legtöbb ember havonta 100 ezer Ft körüli összeget keres. (Tudom, a statisztikák szerint a nettó átlagbér Magyarországon 170 000 Ft is van, de ezek annyira tükrözik a valóságot, mint egy Harry Potter film.)


Ehhez vedd hozzá, hogy sokakat nemhogy támogatni nem tudnak a szülei, hanem még bele is kell adnia a családi kasszába. Legyen ez átlagosan havonta 30 ezer Ft - ha naponta 1 ezer Ft-ot adsz a SAJÁT megélhetésedre.


Marad 60 ezer Ft. Vásárold meg a bérleted és persze nem ártana néha olyan kiadásokat is számba venni, mint mondjuk a fodrászkodás (kb. 2 ezer Ft alkalmanként). Hozzáteszem ebből még nem vettél se egy pulóvert, se egy farmert, de még egy zoknit sem. A telefonszámlát sem számoltam bele.


A fennmaradó összeg, amiből tudsz gazdálkodni 50 ezer Ft, ha optimisták vagyunk. Na ebből kell megalapoznod a jövődet. Innentől azt kell eldöntened, hogy az 50 ezer Ft-ból mennyit akarsz havonta félrerakni, és mennyit akarsz magadra költeni, mert fiatalon azért csak nem a TV előtt akarod tölteni az egész életedet, amiért nem kell fizetned.


Szerintem, ha azt mondom, hogy 25 ezer Ft-ot szánsz magadra havonta (mert mondjuk el akarod vinni barátnődet egy pizzára vagy sütire; vagy veszel magadnak egy edzőtermi bérletet; vagy szükséged van egy téli cipőre; vagy van szabadidős tevékenységed van, aminek anyagi vonzata van; vagy szeretnél elmenni hétvégenként a barátaiddal pár italra, ami szintén 1-2 ezer Ft alkalmanként; vagy elmenni egy koncertre).

Azért sorolok ennyi mindent, hogy láthasd, hogy az a 25 ezer Ft az nagyon sovány összeg egy hónapra.


Így azt az eredményt kapod, hogy 25 ezer Ft-ot tudsz félrerakni havonta. Ez éves szinten 300 ezer Ft megtakarítás. Ha tíz évig spórolsz, akkor 3 millió Ft-od lesz, amire felvehetsz lakáshitelt (újabb 3-4 millió Ft).


Tehát 10 év alatt esetleg eljutsz oda, hogy lesz egy olcsó másfél-szobás átlaglakásod és még rajtad van több millió forint hitel.


Úgyhogy a válasz a kérdésedre: IGEN, ha anyagilag jó helyzetbe akarsz kerülni, akkor irány külföld. Ha Magyarországon akarsz maradni, és boldog akarsz lenni, akkor az első teendőd, hogy az igényeidet drasztikusan csökkentsd le. Máskülönben sok sikert külföldön!

2016. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!